משפחת כהן מנתיבות, מעולם לא הסכימה להתארח בבית שאינו שלה, למרות הפצרותיהם של בני משפחה וחברים, לצאת מקו האש. הסיבה, אומרת אילנית, אם המשפחה: "לא רצינו ללכת להתארח בבתים של אנשים כי לא רצינו להכביד עליהם. בכל זאת, אנחנו משפחה של 10 נפשות. רק האוכל שאנו צורכים זו הוצאה לא קטנה."

כלים

אילנית (37), עובדת כמאפרת וצלמת בחברת איפור ידועה ובעלה עופר (43), כנהג הסעות של בתי ספר בעיר נתיבות.

ביום רביעי שעבר, התקשרה אל אילנית קולגה מהעבודה בשם הילה, שידעה שאילנית לא מעוניינת להתארח בבתים של אנשים אחרים והציעה לה להתארח באחוזת בית: "שמעתי על היוזמה מחמותי" היא אמרה לה, "היא דיירת במקום, זה בית דיור מוגן, שרגיל לארח כמויות גדולות של אנשים", "הם הציעו לשכן אתכם בדירה מרוהטת, וכולכם תוכלו להשתמש בכלל השירותים שם, מאוכל ועד שחייה בבריכה."ביום שישי האחרון (16.11.12) הגיעו אילנית ועופר כהן, ו-8 ילדיהם, בגילאי 5- 16, לאחוזת בית.

מוקדם יותר היום, אילנית מספרת לנו שזו אחת ההחלטות הכי טובות שהיא עשתה: "הילדים בטראומה מהטילים שנופלים, יש ילדים שממש נבהלים מכל אזעקה ומסרבים לצאת מחדר הביטחון". לדבריה, כל חברי המשפחה ישנים בממ"ד: "הממ"ד לא גדול, אבל אנחנו מצטופפים", אילנית מספרת בצניעות.

מאז שהגענו לרעננה, היא אומרת, "אנחנו מרגישים שאנחנו בין בני משפחה. הדיירים פה מפנקים את הילדים- מחלקים להם ממתקים כל הזמן ושואלים אותם איך זה לגור בדרום הארץ". נדמה שהדיירים מצאו לעצמם נכדים חדשים. אתמול, הילדים צפו איתם בסרט, והיום הם שחו איתם בבריכה.

כששאלנו את אילנית אם הילדים לא היססו להגיע לבית דיור מוגן, היא פטרה אותנו בתמציתיות: "זה בכלל לא עלה על הפרק".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS