ראש עיריית תל-אביב יפו, רון חולדאי, בעבר מנהל תיכון גימנסיה הרצליה, יעביר ביום שני בבוקר שיעור על אמנת הילדים והנוער ל-12 תלמידים משלושה בתי ספר בעיר: תיכון חדש, עירוני ט' ועירוני ד'. במהלך השיעור, שיועבר בעמוד הרשמי של עיריית תל אביב יפו בפייסבוק, ינוהל דיון חינוכי על זכויות ילדים ונוער על גבי הפלטפורמה החברתית הפופולארית ביותר באינטרנט

תימור גורדון, מנכ"ל arc אינטראקטיב ישראל, החברה שיזמה את רעיון השיעור בפייסבוק: "הרשתות החברתיות מנפצות גבולות ומקרבות אנשים. הרעיון שהעלינו ב- arc אינטראקטיב והפקנו ביחד עם לשכת דובר העירייה, 'השיעור הראשון בפייסבוק בישראל', נועד לחזק את מגמת השקיפות, ההתקרבות ושיתוף התושבים בתל אביב-יפו, כל זאת באמצעות שפת הדיגיטל שהפכה לשפה המדוברת ביותר בעיר. בזמן השיעור יוכלו כל גולשי פייסבוק להשתתף בשיחות בין התלמידים לראש העיר".

את אמנת הילדים והנוער, המושקת לקראת יום זכויות הילד הבין לאומי, המצויין ברחבי העולם ב- 20 בנובמבר, יזמה עיריית תל-אביב-יפו וניסח פרופסור אסא כשר, מנסח הקוד האתי של צה"ל. האמנה אומצה על ידי ארבע רשויות מקומיות נוספות (ראשון לציון, הרצליה, באר שבע ואשדוד), ראשי הערים ומנהלי מינהלי החינוך בערים אלו חתמו על האמנה ויקדמו בשבוע זה פעילות הסברתית בנושא לתלמידים בעירם.

לאמנה שני חלקים; התחייבות העירייה והתחייבות הילדים והנוער, כאשר שני הצדדים מתחייבים עקרונית ומעשית לנהוג בכבוד בזולתם, בסביבתם ובמורשת עירם. סעיפי האמנה הוצגו לפני כשנתיים לנציגי מנהיגות הנוער העירונית בתל־אביב-יפו והערותיהם שולבו בנוסח המעודכן שיושק בשבוע הבא.