לקראת יום העצמאות הירדני (24.5.11) תוגש עצומה לעבדאללה מלך ירדן הקוראת להכיר בירדן כפלשתין. העצומה תוגש ביותר מ10 שגרירויות בעולם. יוזם העצומה: חבר הכנסת אריה אלדד, יו"ר מפלגת "התקווה", האיחוד הלאומי

ח"כ אריה אלדד, יו"ר מפלגת התקווה , הוביל החתמה על עצומה בינלאומית הקוראת למלך עבדאללה להכריז על ירדן כעל מדינת הלאום הפלשתינאית. "אם לא יעשה כן – הוא עלול למצוא עצמו בעתיד הקרוב בפני המוני אזרחי ירדן שיתבעו זאת ממנו ברחובות ובכיכרות." אומר אלדד.

עצומה זו תוגש לקראת יום העצמאות הירדני לשגרירות ירדן בישראל. באותו יום – 24 במאי, יוגשו עצומות דומות לשגרירויות ירדן בכל רחבי העולם. "אנו משוכנעים כי התכנית "ירדן היא פלשתין" היא החלופה הריאלית לתכנית "שתי המדינות" הנידונה לכישלונות חוזרים." אומרים מארגני העצומה.

"המהפכות העוברות על העולם הערבי בחדשים האחרונים מוכיחות כי הסכסוך הישראלי פלשתינאי אינו הבעיה העיקרית במזרח התיכון. הניסיונות לכפות על ישראל להקים מדינה פלשתינאית ביהודה בשומרון ובעזה לא יתרמו לפתרון הסכסוך אך יעצימו את אי היציבות באזור. התסכול הגובר והולך מהעדר פתרון של הסכסוך הזה נובע מכישלונות חוזרים של כל הניסיונות לחלק את הארץ. הכישלונות הללו הם תוצאה של אבחנה מוטעית של שורשי הסכסוך." אומרים המארגנים.

"לו היה זה סכסוך טריטוריאלי בין שני עמים על ארץ אחת – הפתרון ההגיוני אכן היה חלוקת הארץ, ופתרון כזה כבר היה מושג מזמן. אלא שהסכסוך אינו טריטוריאלי אלא דתי, התנגשות אידיאולוגית, והערבים לא יסכימו לעולם להכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית ולהכריז על תום הסכסוך. במקביל דורש העולם להעניק לפלשתינאים מדינה כדי לסיים את הסכסוך. פתרון כזה יכול להיות מושג אם העולם יכיר בעובדה ההיסטורית הגיאופוליטית והדמוגרפית כי יש כבר לפלשתינאים מדינה בירדן. ממלכת ירדן נוצרה לאחר ששלושה רבעים ממה שהוקצה לעם היהודי כבית לאומי בהחלטת חבר הלאומים בסן רמו ב1920 נמסרו לערבים. כ-80% מאזרחי ירדן הם פלשתינאים והמלך הקודם של ירדן, המלך חוסיין, אביו של המלך עבדאללה שב והכריז : "ירדן היא פלשתין ופלשתין היא ירדן"." נאמר בעצומה.