נשיא המדינה פרס בביקור בימ"מ: "הסערה במערכת הביטחון חייבת להיפסק. חובה לעבור מייד לדממת אלחוט". לוחמי הימ"מ לנשיא:לא נהסס לסכן את חיינו תמורת שחרורו של גלעד שליט

נשיא המדינה, שמעון פרס, ערך היום ביקור מיוחד ביחידה ללחימה בטרור (הימ"מ). מלווה בשר לביטחון פנים, מפכ"ל המשטרה, מפקד משמר הגבול ומפקד היחידה נצ"מ ב. צפה הנשיא בתצוגת השתלטות של לוחמי הימ"מ על מבנה מבוצר עם מחבלים המחזיקים בני ערובה, מודלים של יכולות מבצעיות ייחודיות הכוללות ירי צלפים, הפעלת כלבים לתקיפת מחבלים ותצוגת כלי נשק ואלקטרוניקה מתקדמים ללוחמה בטרור.

מפקד היחידה נצ"מ ב. אמר לנשיא : "כל לוחמי הימ"מ משרתים את המדינה תוך סיכון חיי אדם ואנו גאים על כך. הצגנו לך את יכולותיה הגבוהות של היחידה הפועלת בנחישות ועקביות כדי למגר את הטרור ולהגן על אזרחי מדינת ישראל".

הנשיא, אשר חזר בזמן לימי אנטבה, התרגש מיכולותיה המבצעיות הגבוהות של היחידה, ביקש לרדת לעמקם של מבצעים ומודלים ושאל עשרות שאלות על כלי הנשק והפיתוחים הטכנולוגים החדישים של לוחמי היחידה. בשיחה עם הלוחמים פתח ואמר הנשיא: "באתי לומר ללוחמי הימ"מ תודה בשם אזרחי מדינת ישראל. יחידת הימ"מ היא הטובה בעולם ובזכותכם ישראל הפכה למדינה הראשונה בעולם שהצליחה להילחם בטרור ההרסני באחוזי הצלחה כה גבוהים. כל אחד מכם הציל חיים של מאות משפחות בישראל בפעולות חסויות ועלומות שדרשו אומץ לב, דייקנות, זריזות ומקצועיות ומבחן התוצאה מעיד על כך".

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ הדגיש כי יש לישראל במה להתגאות וכי מכל העולם מגיעים מומחי טרור ללמוד מיכולות וממבצעי הימ"מ, אין ספק כי הימ"מ היא היחידה הטובה בעולם חזר השר ואמר.

מפכ"ל המשטרה ציין בהקשר זה כי בשנים הבאות ישראל תזדקק מאוד להגברת פעילותה של יחידת הימ"מ וכי הימ"מ מהווה שובר שוויון משמעותי בהתמודדות עם הפשיעה המאורגנת והטרור בישראל.

במהלך הביקור קיים הנשיא פרס שיחה עם הלוחמים וענה על שאלותיהם. הלוחמים ביקשו לדעת מהי עמדת הנשיא ביחס למאורעות במצרים ובאזור, מהי עמדתו ביחס לוויכוח ולמאבקים בצמרת הצבא ובסוגיית החייל החטוף גלעד שליט אמרו הלוחמים לנשיא כי לא יהססו להיפגע ולסכן את חייהם בניסיון לשחררו.

בתשובה לשאלה על הוויכוחים בצמרת מערכת הביטחון אמר הנשיא: "אני מכיר את צה"ל מיום היווסדו עת גוייסתי למטה ההגנה ב-47'. יכולותיה ורמתה של מערכת הביטחון הישראלית, חורגים מעבר לכל פרופורציה של גודל המדינה. ישראל מוכנה יותר מאי פעם לכל תרחיש ולכל איום אך אין ספק", אמר הנשיא "שהמריבה והסערה בצמרת מערכת הביטחון חייבת להיפסק ומייד.

"כל המפקדים צריכים להפסיק את הופעותיהם התקשורתיות ולעבור לדממת אלחוט מיידית לטובת צה"ל ולטובת המדינה. אני מכיר את כל המפקדים וכחבר וידיד אני שב ומבקש, דווקא עכשיו כשהכל בוער סביבנו להתעשת ולהפסיק את הוויכוחים הפוגעים בכולנו. זהו רצון העם, זהו רצונם של המפקדים והחיילים בשטח" אמר הנשיא. בנושא גלעד שליט שב וחזר הנשיא על מחוייבותה של מדינת ישראל להחזירו הביתה בריא ושלם.