בישיבה שהתקיימה בלשכתו של ח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס בהשתתפות הרב שלמה רוזנשטיין חבר מועצת עיריית ירושלים ומר דרור גנון ס' מנהל בכיר לתחבורה הציבורית במשרד התחבורה, נדונו נושאי התחבורה הציבורית במגזר החרדי והתכניות העתידיות לשיפור מערך התנועה הארצי בתחום התחבורה הציבורית

כלים
במהלך הישיבה סקר מר דרור גנון לפני הרב מוזס את הנעשה בקווי המגזר החרדי, הן בקווים העירוניים בירושלים וסביבתה, והן בקווים הבין עירוניים.

אחת הסוגיות בהם התמקד הרב מוזס הייתה סוגיית הנגישות התחבורתית לכותל וממנו. זו תקופה ארוכה שפניות רבות מגיעות אל שולחנו של הרב מוזס, ובכולן הדרישה לשיפור הקווים הייעודיים. חלק ניכר מן הפונים קובל על השינוי שבוצע במסלול קו 2 בדרכו חזרה מן הכותל ואשר איננו מבצע פיזור ברח' עלי הכהן והסביבה כבעבר. תלונות נוספות נוגעות לצפיפות הבלתי נסבלת בפרט במוצאי שבתות ובמועדים מיוחדים עת המון רב מגיע בעת ובעונה אחת להתפלל בכותל.

מר גנון נענה לבקשת הרב מוזס בעניין מסלול קו 2 ואמר כי בפעימה הבאה של שינוי מפת התחבורה הציבורית בירושלים תילקח בחשבון בקשתו ויינתן מענה מתאים לתושבי הרחובות הסמוכים לרחוב עלי הכהן.

באשר לעומסי הקווים אל הכותל וממנו, דיווח מר גנון לרב מוזס כי בעקבות פניותיו החוזרות ונשנות ניתנו ההוראות המתאימות ובשבועיים האחרונים חל שיפור משמעותי, הניכר במיוחד במוצאי שבת. הוא אף העלה בפני הרב מוזס את הבעיה הכללית של סוגיית התשתיות המורכבות סביבת הכותל והצורך במציאת פתרונות תחבורתיים מערכתיים כדי שניתן יהיה להזרים הרבה יותר אוטובוסים בלי ליצור פקקי ענק ועומסים בלתי פתירים.

הרב מוזס אמר כי בכוונתו לפעול מול הממשלה כדי שזו תאשר החלטה להגדיר את אזור הכותל המערבי כיעד לאומי. "ברגע שתתקבל החלטה כזו, יוזרמו התקציבים הנדרשים וניתן יהיה להקים מערך כבישים חלופי לדרכים הפתלתלות הקיימות כיום, כיאה וכנדרש למקום חשוב כמו הכותל, ובכך ודאי גם מערך התחבורה ישתדרג לטובה".

גם נושא התחבורה הישירה ממרכזי הערים למירון עלה בפגישה. הרב מוזס ביקש את התייחסות מר גנון לתלונות על צפיפות בקווים ולמקרים בהם נוסעים נאלצים לעשות את הדרך הארוכה ממירון למרכז הארץ בעמידה. לדברי גנון נערך מיפוי צרכי הקווים מירושלים ומבני ברק לכיוון מירון. בימים אלו שוקדים במשרד התחבורה על תכנית שתאשר הפעלת קווים נוספים. "עם הביקוש הגדל, ינתנו גם הפתרונות" הבטיח לרב מוזס.

בסיום הפגישה סוכם עם הרב רוזנשטיין כי יפעל מול עיריית ירושלים כדי לקדם את הגדרת הכותל כיעד מועדף, במקביל לפעילות הרב מוזס מול הממשלה.

הרב מוזס הודה הן לרב רוזנשטיין והן למר דרור גנון על פעולותיהם לטובת הציבור החרדי בכל הקשור לתחבורה הציבורית ואמר כי בשיתוף פעולה מצד חברי הכנסת, מצד משרד התחבורה ומצד עיריית ירושלים על ידי נציגה הרב רוזנשטיין, ניתן יהיה לשדרג את מערך התנועה בירושלים לשביעות רצונם המלאה של הנוסעים הרבים.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS