כפר שלם

(תשתיות)

הצעת ההחלטה למתווה לפיצוי מחזיקים בתוואי הרכבת הקלה בכפר שלם מובאת לאישור המועצה בהתאם להחלטת ממשלה בעניין בהובלת שר האוצר משה כחלון ושר התחבורה בצלאל סמוטריץ'. החלטת הממשלה שאושרה לפני מספר שבועות קבעה כי בשלב הראשון, לאור תקופת הבחירות ייקבעו קריטריונים עבור מחזיקים המתגוררים בתוואי הקו הסגול בשים לב להשלכות על יתרת כפר שלם.

נוצר ב-25.01.2012 04:01
(הדופק הפוליטי)

הישג חשוב למאבק כפר שלם: עברה בקריאה טרומית הצעת חוק המסדירה פתרון למצוקה המתמשכת של תושבי כפר שלם וקובעת מערכת להסדרת הפינוי והשיקום שלהם

(אזרחי)

הפסיקה החדשה תקל מאוד על ההתמודדות מול מחזיקי קרקעות המדינה בשכונת 'כפר שלם' אשר מסרבים להתפנות ממנה בנימוק שהפיצוי הכספי המוצע להם אינו הולם את ציפיותיהם - עו"ד עדי הדר, שייצג את חלמיש בדיון: "בית משפט המחוזי הבהיר את ההלכה הנכונה בעניין פינוי מחזיקים"

(כלכלה צודקת)

ח"כ ד"ר דב חנין (חד"ש) השתתף הערב, יחד עם מאות תושבים מכפר שלם, שכונת התקווה ויפו, בהפגנה סוערת מול משרדי חברת חלמיש: "הגיע הזמן להפסיק את התעללות חברות הדיור הציבורי בדיירים ולהבטיח את זכויות הדיירים ומעמדם. דיור ציבורי יכול להיות פתרון אמיתי למצוקת הדיור הקיימת אבל רק בתנאי שיהיה איכותי ודמוקרטי בהתנהלותו."

(כלכלה צודקת)

בעקבות קריאתו של השר אריאל אטיאס לש"ס "להיות פחות חרדית ויותר חברתית", אומרים בקשת הדמוקרטית המזרחית: "מדובר בדברי סרק חדורי צביעות. השר אטיאס פועל בעוינות כלפי השכבות החלשות בישראל"