השר ארדן הכריע – יופסק סחר בקופים שאינו לצרכי מחקר רפואי. יתאפשר יבוא קופים אך ורק למוסדות מחקר לביצוע מחקר רפואי. ייצוא קופים יתאפשר רק בקופים דור שני שגדלו בחוות רבייה ורק לאחר שיוכח כי ישמשו לצורכי מחקר רפואי ולא מחקרים לצורכי קוסמטיקה וכדומה

כלים
השר ארדן :" מחקר רפואי הוא הסיבה היחידה המצדיקה ניסויים בבעלי חיים. ביצוע מחקר בבעלי חיים לצורכי רפואה זה בהחלט דבר הכרחי, אך אין כל סיבה שישראל תשמש תחנת מעבר לסחר בקופים. שיקולים מסחריים וכלכליים לא יכולים להכתיב את המדיניות הנדרשת להגנה על חיות הבר והקופים בפרט."

השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן הודיע היום כי לאחר בחינה מעמיקה של מדיניות הסחר בקופים, החליט על החמרת המדיניות הקיימת. השר ארדן הנחה את רשות הטבע והגנים כי לאחר תקופת מעבר של חצי שנה לא יתאפשר ייבוא של קופים לישראל, למעט למטרת שיקומם והצלתם. כמו כן, ייבוא קופים יבוצע למוסדות מחקר ולצורכי מחקר רפואי מציל חיים בלבד.

לאחר עשרות שנים בהן מיובאים לישראל מאות קופים מדי שנה ממדינות אפריקה וצאצאיהם נסחרים ללא בקרה מספקת על מטרות הסחר, החליט השר ארדן כי ייבוא מסחרי של קופים מהטבע ייפסק. כמו כן ייצוא הקופים יבוצע בתנאים מחמירים ורק לאחר שהוכח כי הקופים ישמשו למחקר רפואי בלבד ולא לצורכי מחקרי קוסמטיקה וכדומה. הקופים שייוצאו יהיו מדור שני בשבי בלבד.

על פי הנחיית השר ארדן, תפנה רשות הטבע והגנים לגופים שעלולים להיות מושפעים מהחלטה זו ולאפשר להם להשמיע טיעוניהם. בפרק הזמן של חצי השנה, יינתנו היתרי ייבוא מצומצמים, ככל שאלו נדרשים להשלמת היערכות החווה לחוות רביה.

.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS