ישראל וארצות הברית חתמו על הסכם לרכישת טייסת חמקן הראשונה. ישראל תהיה המדינה הראשונה שתקבל מטוסי חמקן F35 . מנכ"ל משרד הביטחון: "זהו אירוע היסטורי ועידן חדש לעוצמתה הביטחונית של ישראל אל מול האתגרים במעגלים הקרובים והרחוקים, נרכוש טייסות חמקן נוספות, זהו ביטוי נוסף לברית האסטרטגית עם ארה"ב ולמחויבותה ליתרונה הצבאי של ישראל"

בטכס שהתקיים היום בניו יורק חתם מנכ"ל משרד הביטחון האלוף (מיל.) אודי שני על ההסכם בין ישראל לארצות הברית לרכישת טייסת מבצעית ראשונה של מטוסי חמקן מארצות הברית, בהיקף של 2.75 מיליארד דולר. את הצד האמריקאי ייצגו תת שר האווירייה לנושאים בינלאומיים גב' היידי גרנט וראש מנהלת F35 בפנטגון תת אדמירל (3 כוכבים) דויד וונלט. החתימה על ההסכם התאפשרה לאחר שהממשלה, הכנסת ומערכת הביטחון אישרו את העסקה.

מנכ"ל משרד הביטחון אמר: "זהו אירוע היסטורי ועידן חדש לעוצמתה הביטחונית והאסטרטגית של מדינת ישראל ושמירה על יתרון האיכות הצבאי של ישראל אל מול האתגרים במעגלים הקרובים והרחוקים למשך שנים רבות, לצד החשיבות העצומה לכלכלה הלאומית, באמצעות ההתחייבות היצרניות לרכש בהיקף של מיליארדי דולרים מהתעשיות הישראליות.

המנכ"ל הוסיף כי בכוונת ישראל לרכוש טייסות חמקן נוספות "לא לחינם יש לנו אופציה לרכש מטוסים נוספים, ואף ציין כי העסקה מהווה ביטוי נוסף לברית האסטרטגית ומערכת היחסים הידידותית עם ארצות הברית ולמחויבותה ליתרון האיכותי של ישראל".

ההסכם נחתם לאחר מגעים שהתקיימו בין מערכת הביטחון הישראלית למחלקת ההגנה בארצות הברית במשך מספר שנים, ולאחר שהושגו הסכמות לגבי מחיר המטוס, שילוב התעשייה הישראלית בייצור כלל מטוסי הF35 ושילוב יכולות ישראליות במטוסים שתרכוש ישראל.

במסגרת העסקה תקבל ישראל החל משנת 2015 עד 2017 טייסת מטוסי F35, בעלות של 96 מיליון דולר למטוס (כולל מנועים – (Fly away, יחד עם סימולאטורים, חלקי חילוף ותחזוקה בהיקף עסקה כולל של 2.75 מיליארד דולר (מט"ח סיוע).