במעמד ראש ממשלת מחוז מניטובה בקנדה, גרג סלינג'ר ומנכ"ל משרד התיירות, נועז בר ניר, התקיים היום, רביעי, טקס חתימה על הסכם שיתוף פעולה בנושאי צפרות ותיירות בין מחוז מניטובה בקנדה (הגדול בשטחו פי 30 ממדינת ישראל) לחברה להגנת הטבע. שיתוף הפעולה יכלול תיירות אקולוגית, צפרות, שיתוף פעולה אקדמי ופעילות חינוכית

כלים

ראש ממשלת מחוז מניטובה בקנדה, גרג סלינג'ר, חתם היום, רביעי, על הסכם שיתוף פעולה בנושאים של צפרות ותיירות, בין מחוז מניטובה בקנדה, ששטחו גדול פי 30 ממדינת ישראל, לבין החברה להגנת הטבע. מלבד סלינג'ר השתתפו בטקס, שהתקיים במרכז לחקר ציפורים של החברה להגנת הטבע בירושלים, גם השרה הקנדית לענייני מים, כריסטין מלניק, השר הקנדי לענייני פיתוח ואנרגיה, דייב חומייק, שגריר קנדה בישראל, פול האנט, מנכ"ל משרד התיירות, נועז בר ניר, מנכ"ל החברה להגנת הטבע, אבינועם בן יצחק, ד"ר יוסי לשם מאוניברסיטת תל אביב והחברה להגנת הטבע ודן אלון, מנהל מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע ואורחים נוספים.

הסכם שיתוף הפעולה בין מחוז מניטובה והחברה להגנת הטבע כולל, בין היתר, הקמת צוותי עבודה משותפים בנושאים של תיירות אקולוגית, טרקינג – מסלולי הליכה, צפרות, מחקרים אקולוגים, מחקרי נדידת ושימור ציפורים ובתי הגידול שלהם ונושאים של חינוך סביבתי.

ראש ממשלת מחוז מניטובה, גרג סלינג'ר, אמר באירוע: "אנשים שואלים לפעמים מה הקשר בין ציפורים לממשלות. ובכן, יש קשר. ציפורים זה טבע, טבע זה שמירה על הסביבה ושמירה על הסביבה זה תפקידה של הממשלה. שיתוף הפעולה הזה הוא מאוד משמעותי מבחינתנו, נוכל באמצעותו לחנך את הדור הצעיר לאהבת טבע וסביבה, כדי להפוך את העולם למקום יפה יותר."

מנכ"ל החברה להגנת הטבע, אבינועם בן יצחק: "אנחנו שמחים להוביל את שיתוף הפעולה החשוב הזה, מאחר ולחברה להגנת הטבע, כארגון ציבורי, קיימת יכולת רבה ומיוחדת לקרב אנשים ממדינות שונות בעולם לטבע ולשמירת הסביבה. זהו אינטרס בינלאומי, המשותף לכלל תושבי כדור הארץ".

ד"ר יוסי לשם: "שיתוף פעולה זה ממחיש בצורה הטובה ביותר את הביטוי שציפורים אינן יודעות גבולות. הסכם זה מהווה הוכחה כי נושאים של ציפורים, סביבה וטבע, יכולים לקרב בין ממשלות, בין עמים ובין אנשים. בשאלות של שמירה על בעלי חיים, באמת שאין גבולות".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS