ראשי איגוד ישיבות ההסדר פנו היום לשר הביטחון ולשר הפנים בבקשה לבדוק ולחקור באופן אישי את התנהגותן של כוחות יס"ם אשר בעת הריסת מבנה ביישוב שבי שומרון בתחילת שבוע תקפו באלימות את ראש ישיבת ההסדר הרב יהושוע שמידט

כלים
ראשי איגוד ישיבות ההסדר פנו הבוקר (ה') לשר הביטחון ח"כ אהוד ברק ולשר הפנים ח"כ יצחק אהרונוביץ בבקשה לחקור באופן מיידי את התנהגותן של כוחות יס"ם אשר בעת הריסת מבנה ביישוב שבי שומרון, תקפו באלימות את ראש ישיבת ההסדר במקום.

הרבנים כתבו במכתביהם לשרים כי : "בתחילת שבוע ( ב'), נכנסו כוחות גדולים של משטרה ויס''מ ליישוב שבי שומרון במטרה לאכוף את צו ההקפאה. הכוחות הרבים של יס''מ ומשטרה נכנסו דרך שטח ישיבת ההסדר שבי-שומרון והחלו בהריסת המבנים".

במכתב, הדגישו כי למרות ההפרעה שנגרמה לסדר היום השוטף בישיבה כתוצאה מכניסת הכוחות למתחם, ראש הישיבה הרב יהושוע שמידט פנה לתלמידי הישיבה וביקש מהם לעמוד בצד ולא להתעמת עם הכוחות.

בפנייה לשרים הוסבר כי "בדרכם החוצה לאחר הריסת המבנים, התקדמו הכוחות לכיוון ישבת ההסדר. אז, פנה אליהם ראש הישיבה ודרש מהם שלא לעבור בשטח הפרטי של הישיבה. בתגובה קבוצה של שוטרי יס"מ התנפלה על ראש הישיבה, הפילה אותו על הרצפה והכתה אותו באופן קשה".

ראשי איגוד ישיבות ההסדר ביקשו משר הביטחון ושר הפנים לבדוק ולחקור באופן אישי את פעולת הכוחות ולוודא שכל מי שלא נהג כדין יבוא על עונשו ולהבטיח שמקרים של פגיעה אלימה באזרחים ובדמות רוחנית של ראש ישיבת הסדר לא יישנו: "התנהגות השוטרים באירוע נראית תמוהה וחמורה כלפי כל אדם ובוודאי כלפי ראש ישיבת הסדר המחנך לילות כימים את תלמידיו לתרומה למדינת ישראל ולצה"ל".