יעל גרמן

(הדופק הפלילי)
שריפת אשפה ברמלה (צילום: אריאל פרננדו)

האם שריפות האשפה ברמלה, הגורמות לזיהום אוויר חמור ולפגיעה קשה בבריאות התושבים ובסביבה, בדרך להיפסק? יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת, ח"כ יואב קיש, הורה למשטרה לטפל בשריפות האשפה ברמלה תוך חודשיים. קיש אמר את הדברים בדיון שנערך בוועדה בעקבות מאבק עיקש של ארגון המשמר החברתי ותושבים ברמלה, לוד ובאר יעקב.

(מתגייסים למען הסביבה)
אורן עוזרד סגן ראש מועצת חוף הכרמל(צילום: יח"צ)

המאבק להרחקת אסדות הגז ומיכל הקונדנסט המסוכן מחוף הכרמל צובר תאוצה. סגן ראש מועצת חוף הכרמל מגייס למאבק את בכירי המערכת הפוליטית הארצית. השבוע הגיע עוזרד לכנסת עם משלחת של הארגון הסביבתי "שומרי הבית" ונפגש שם עם ח"כ יעל גרמן, שמונתה בידי יאיר לפיד לרכז את הטיפול בנושא הגז הטבעי במפלגת "יש עתיד", ושכנע אותה שיש להרחיק את אסדות הגז ממיקומן המתוכנן סמוך לחוף אל פי הבאר, ולהעביר את מיכל הקונדנסט ממיקומו המתוכנן בחוף הכרמל לבית הזיקוק. בהמשך מתכנן עוזרד להיפגש את בכירים במפלגות נוספות ולגייס גם אותם למאבק להרחקת האסדות.

(בעלי חיים)
גידול נאות והומני של עגלים. צילום: אילוסטרציה

ועדת הכלכלה ציינה את יום זכויות בעלי החיים והמשיכה במעקב אחר הנעשה במשלוחים החיים; היו"ר כבל: נעשה הכל לצמצם את משלוחי העגלים החיים לאפס. ח"כ כהן פארן הקריאה עדות קשה של וטרינרית זרה שהתלוותה לאחת האניות ואמרה: "לא ברור איך נותנים לזה להימשך"; מוקדם יותר אישרה הוועדה לקריאה ראשונה: משרד החקלאות יחויב להקצות 4.5 מיליון שקל לעיקור וסירוס כלבים.

(זכויות האדם)
התנועה למשילות ודמוקרטיה הינה עמותה רשומה העוסקת בשמירת האיזונים בין מרכיבי הדמוקרטיה השונים במדינת ישראל

צמרת המשטרה מתעלמת מהפקודות ולא מילאה הסדר ניגוד עניינים בעקבות פניית התנועה למשילות ודמוקרטיה נחשף: בניגוד לכללים, הקצינים הבכירים ביותר לא מילאו הסדר ניגוד עניינים. ח"כ יעל גרמן הגישה הצעה לסדר שרים, סגני שרים ונושאי משרה בכירים בשירות הציבורי מחוייבים לחתום על הסדר ניגוד עניינים המגדיר באילו נושאים אסור עליהם לעסוק משום קירבה אישית. אלא שכעת מתברר כי דוקא משטרת ישראל מתעלמת באופן גורף מהחובה הזו. במסגרת בקשת חופש מידע שהגישה התנועה למשילות ודמוקרטיה למשטרת ישראל, התבקשה המשטרה להציג את הסדרי ניגוד העניינים של הקצינים מדרגת ניצב ומעלה. על פי הנחיית היועץ המשפטי לממשלה הסדרים אלו צריכים להיות גלויים בהתאם לחוק חופש מידע.

(השרון)
ח״כ גרמן: ״מדאיגה מכל היא העובדה כי ההרצאות על מניעת אלימות מינית מועברות לנערות בלבד"

ח״כ גרמן למנהלת תיכון בהרצליה: ״בטלי יום הכנה לצה״ל הנגוע באפליה מגדרית״ ח"כ יעל גרמן (יש עתיד) פנתה היום (רביעי), במכתב למנהלת תיכון הראשונים בהרצליה, בקריאה לבטל את יום ההכנה לשירות הצבאי שצפוי להיערך מחר לתלמידי כיתות י״ב בבית הספר, על ידי ארגון "אורגד יעדים".

(הדופק הפוליטי)
חברי סיעת 'יש עתיד', החליטו לוותר גם השנה, על תוספת שכר הח"כים

חברי סיעת 'יש עתיד', החליטו לוותר גם השנה, על תוספת שכר הח"כים שצפויה לעלות שוב בחודש הבא במאות שקלים "זה לא מוסרי ולא ראוי. זה כסף של הציבור" " נבחרנו לשרת את הציבור לא לחיות על חשבונו" חברי הסיעה יתרמו את הכסף ולא יחזירו אותו לקופת המדינה: "נתרום את הכסף לארגונים שיוכלו לסייע לאזרחים שהמדינה לא משקיע בהם. אם הכסף יחזור לקופת המדינה הוא לא יגיע לציבור.

(חדשות הבריאות )
ח"כ גרמן על התלמדות מוהלים באוכלוסיות מוחלשות  "גזענות מכוערת"

ח"כ גרמן על התלמדות מוהלים בתינוקות מאוכלוסיות מוחלשות: "גזענות מכוערת; הסמכת מוהלים חייבת להתבצע ע"י משרד הבריאות" חברת הכנסת יעל גרמן (יש עתיד) אמרה היום (שני) בדיון בוועדת העלייה והקליטה בעקבות תחקיר "כאן", שחשף כיצד חסרי ניסיון מתנסים בברית מילה על תינוקות מאוכלוסיות מוחלשות בדרכם להיות מוהלים, כי "מדובר בגזענות מכוערת, ואסור לנו לכסות על זה".

(פלילי)

ח״כ גרמן, יוזמת החוק: ״לחזור לבית הספר או לאוניברסיטה ולמצוא שם את העבריין שפגע בך - טראומה חוזרת נוראה שיש למנוע״

(הדופק הפוליטי)

בדיון בוועדת הכלכלה בנושא כביש 89, כביש הדמים שבין נהריה לכברי שבו נפגעו בעשור האחרון מאות בני אדם בתאונות דרכים ונהרגו שישה, הביעה יעל גרמן זעם על היעדרות שר התחבורה ומנכ״ל משרד התחבורה מהדיון.

(הדופק הפוליטי)
ח"כ יעל גמרן (יש עתיד). צילום: אלעד גוטמן

"כשהמדינה מנסה להשתיק ביקורת, דרך סימון והדרת עמותות המעבירות ביקורת, היא חוצה את הקווים של הדמוקרטיה״ אמרה גרמן במליאת הכנסת הערב (11.7) והוסיפה לתקוף את חוק העמותות: ״מנוגד לערכי היסוד שלנו ופוגע בעקרונות שאבותינו הניחו לפנינו עם הקמת המדינה ומגילת העצמאות ובעקרונות הדמוקרטיה כפי שהעולם רואה זאת. המדינה שייכת לכלל אזרחיה, גם לאלו החושבים אחרת מהשלטון הקיים״