יועמש

(מנהלי)
תמונה: אילוסטרציה

בתום דיון שהתקיים לאחרונה בראשות היועץ המשפטי לממשלה, ובהשתתפות מנכ"לית משרד המשפטים, פרקליט המדינה ומשניו, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (אזרחי), ונציגים מפרקליטות המדינה, משרד המנכ"לית ומחלקת ייעוץ וחקיקה, הוחלט על הקמת מחלקה חדשה בפרקליטות המדינה להנחיית כלל התובעים הפועלים מכוח הסמכת היועץ המשפטי לממשלה (כגון תובעים עירוניים, תובעים ממשרדי ממשלה שונים, תובעים בתאגידים סטטוטוריים וכו').

(פלילי)
חה"כ עפר שלח. צילום: אלעד גוטמן

ח"כ עפר שלח, יו"ר סיעת יש עתיד: " אני לא יודע אם בהקלטות השיחות בין בנימין נתניהו לארנון מוזס יש מספיק כדי להעמיד מישהו לדין. מה שמונח בפנינו הוא הדלפות לעיתונות, לא חומר מקורי. היועץ המשפטי לממשלה הוא משפטן גדול בהרבה ממני.

(בארץ)
שרת המשפטים איילת שקד

שרת המשפטים איילת שקד ב"כנס קהלת": "ליועץ המשפטי לממשלה אין זכות וטו על חוקים" הבהירה: "הייעוץ המשפטי הוא כמו יחסי עורך דין-לקוח. בסוף, מקבל ההחלטות צריך להיות נבחר ציבור". גילתה: פועלת לביטול ועדת האיתור ליועמ"ש - "טובי היועצים המשפטיים, כמו ברק ושמגר, נבחרו ללא ועדת איתור"

(הדופק הבטחוני)

בעתירת התנועה לאיכות השלטון וח"כ איתן כבל כנגד היועמ"ש והקבינט, הורה בית המשפט העליון ליועמ"ש לקבל החלטה מנומקת בתוך 30 יום האם לפתוח בחקירה או לא בעניין האחראים להדלפות פרטי דיונים מתוך הקבינט במהלך מבצע "צוק איתן", ולהציגה בפני בית המשפט העליון