יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ הרב מוזס תקף בחריפות במליאת הכנסת את "ביטויי השנאה הבלתי פוסקים נגד הציבור החרדי כולו המתפשטים כאש בשדה קוצים". הרב מוזס התייחס במיוחד אל "דברי ההסתה החמורים", כהגדרתו, של היו"ר היוצא של ועדת הכלכלה ח"כ אופיר אקוניס. בראיון לעיתון "גלובס" ביטא אקוניס, המקורב מאוד אל ראש הממשלה נתניהו, את דעותיו והשקפותיו נגד הציבור החרדי

לדברי הרב מוזס ההסתה ועוצמות השנאה לא החלו עם דברי אקוניס, אלא זו תופעה נרחבת שסימנים לה בכל רחבי הארץ. "אדוני היושב ראש, היום המודל והטרנד הוא הסתה נגד החרדים. ליד היישוב חריש, מקום המיועד לפי התוכניות למגורי הציבור החרדי, יש כרזת ענק: "150 אלף חרדים – גדול עלינו". על הגשרונים בדרך העולה מירונה: "דרוס כל דוס", כל זה כמובן במרכאות".

"אופיר אקוניס, אדם מתון, אומר בראיון לעיתון המתפרסם ברבבות עותקים "אסור שתמלוגי הנפט והגז יגיעו לחרדים, לקצבאות או לישיבות. אם זו תהיה התוצאה לא עשינו כלום". דברי הסתה אלו אילו היו נאמרים או נכתבים נגד כל מגזר אחר במדינה, ערבים, רוסים, או אתיופים, האם היו עוברים על זה לסדר היום, האם היו שותקים על זה?" – זעק הרב מוזס.

בסיום דבריו קרא הרב מוזס להנמיך את הלהבות הללו, החמורות שבעתיים מהלהבות אשר כילו את יערות הכרמל. אלו בניגוד לאותה שריפה משתוללות בכל רחבי הארץ, והטיפול בהן צריך להיות מיידי ובהחלטיות. "השריפה בכרמל הייתה רק בכרמל, ואילו להבות השנאה עלולות להתפשט, חלילה, בכל רחבי הארץ"