מדי שנה מתקיים הכנס השנתי לסביבה ירוקה במרכז לעיצוב ולטכנולוגיה אריאל בשומרון. השנה יוקדש הכנס למשאב החשוב מכולם: האדם. את הכנס יפתח יאיר לפיד

כלים

ד"ר יוכבד פנחסי-אדיב, מנהלת המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה מסבירה: "בכנסים הקודמים נוכחנו כי איכות הסביבה אינה רק האדם מול האטמוספרה, מול פיסת הנייר הממוחזרת, או התפלת המים. איכות הסביבה היא גם איכות יחסי הגומלין בין בני האדם לבין עצמם. איכות הסביבה התרבותית. הכנס השנתי הרביעי של המרכז לעיצוב וטכנולוגיה בוחן את האפשרות לתיקון ולאיזון באיכות הסביבה התרבותית, ויצירת הרמוניה גדולה יותר בין בני האדם, תוך שאיפה להנחלת מורשת בריאה יותר לדורות הבאים בנושא של אקולוגיה אנושית. זו גם הסיבה ששם הכנס שנבחר הוא 'גוונים', המכוון לראייה מחברת, בלתי שיפוטית של האדם ושל דרך החיים שבה בחר, דרך שתאפשר מתן מקום לכולם".

את הכנס, שייערך ב- 16 במאי בקמפוס אריאל, יפתח יאיר לפיד - יו"ר המפלגה יש עתיד, לאחר דברי הברכה של מנכ"ל התאחדות התעשיינים אמיר חייק. בכנס ירצו אנשי תעשייה על מגוון נושאים אקטואליים בתחומם, דוגמת עיצוב מוצרים מחומרים ידידותיים לסביבה, ליקויי בנייה הגורמים למבנה להיות "חולה", לוגיסטיקה וייצור חומרים פלסטיים מתחשבי סביבה, רובוטיקה ואנשים, אפליקציות לשירות האדם, תקשורת חזותית הרואה את הסביבה והאדם במרכז, ועוד. המחלקות, בתחומי הלימוד השונים, תיבחנה ותדגמנה כיצד התייחסות נכונה לאדם ולצרכיו עשויה להניב פירות וצמיחה הדדית, ולמעשה ניצול יעיל יותר של המשאב האנושי.

בין הפרויקטים שיוצגו על ידי הסטודנטים ניתן יהיה להתרשם ממוצרים שהוכנו מפסולת ממוחזרת  שעוצבו על-ידי המחלקה לעיצוב תעשייתי והוצגו בתערוכה בגלריית "החווה" בחולון; כרזות תערוכת "חסרי קול" של המחלקה לתקשורת חזותית, שהוצגו בתערוכת חוצות בחולון; חקירת טכנולוגיות המסייעות בשמירה על סביבה ירוקה ועל שימושים מתקדמים בחומרים פלסטיים לטובת האדם והסביבה של המחלקות למדעי החיים; אפליקציות שימושיות ואטרקטיביות לשימוש הקהל הרחב חובב הטיולים ואורח החיים הבריא; רובוטים לשירות האדם – של המחלקות להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, והתאמת צורת התיישבות ובינוי לצורכי קהילה ומאפייניה – על ידי המחלקה להנדסה אזרחית. לצד תערוכת עבודות הסטודנטים יתקיים הפנינג ססגוני בחסות דיקנט הסטודנטים.

את האירוע תפתח הופעה של הסטודנטים מן המחלקה לסאונד, והכנס יתועד על-ידי צוותי המחלקה לקולנוע וטלוויזיה. לקראת הכנס נבחר לוגו שילווה את כל פרסומיו, ועוצב על-ידי הסטודנט מרדכי פלדמן מן המחלקה לתקשורת חזותית.

במהלך האירוע יבוצע שימוש במוצר חדש - AppMyDay המאפשר למשתתפי הכנס להיות צלם ולתעד את הרגעים המיוחדים אשר מתרחשים מנקודת המבט האישית שלו. כל התמונות המצולמות ע"י המשתתפים בזמן האירוע, מועלות לדף אינטרנט בזמן אמת. דף האינטרנט המעוצב משמש כדף השידור החי מן האירוע. הצילומים יוצגו בעת האירוע על גבי מסכים, וכן ברחבי הקמפוס.

מסכמת ד"ר פנחסי-אדיב: "הכנס מהווה את שיאה של שנת הלימודים. הסטודנטים שותפים מלאים לבניית תכני הכנס, כאשר המטרה העומדת לנגד עינינו היא להוציא מבית היוצר שלנו סטודנט עשיר עד כמה שניתן בידע, יכולות מקצועיות, וסקרנות לחקור את עולמו המקצועי, ובכך לצקת בו את היתרון בשוק התעסוקה".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

דצמ 18, 2019

תואר ראשון בחינוך למען דור העתיד

ככול שהעולם בו אנו חיים משתנה ומתאים את עצמו לעתיד הטכנולוגי, כך גם דרכי ההוראה וחומרי…
דצמ 11, 2019

כיצד אפשר להשלים כיום בגרויות

לא מעט אנשים אשר אינם סיימו בתיכון את כלל הבגרויות אשר נדרשו להם על מנת שיקבלו תעודת…
נוב 12, 2019

עבודות סמינריון ולימודים

סמינריון, עבודות סמינריון, עבודה סמינריונית, כתיבת סמינריון, כתיבת עבודות, כתיבת עבודה…
יונ 13, 2019

מתקשים במקצועות אנגלית ומתמטיקה? מרכזי לימוד מטיק- הצלחה אישית לכל תלמיד

כמעט כל הורה עם ילדים בחטיבת הביניים והתיכון, מכיר את הקשיים בהם נתקלים התלמידים כתוצאה…
אפר 01, 2019

מיהו אגרונום ומהם תחומי העיסוק שלו

החקלאות מציעה אופציות שונות לצורך ייצור מזון, שימור מזון ושיפור מזון. מעבר לכך, החקלאות…