יאיר לפיד, במועדון העסקי האקדמי של אוניברסיטת ת"א: "אם לא נעשה משהו אנחנו עתידים לאבד דור שלם.  אין לסכסוך הישראלי פלשתיני פתרון פשוט, אבל כל אדם יודע מה הפרמטרים שאנחנו מדברים עליהם. אנחנו נותנים לקיצונים מהמשמאל ומהימין להעלות פתרונות הזויים"

"הפוליטיקה היא הקריירה השנייה שלי, ולא תהיה לי קריירה שלישית" הבטיח אמש (יום שני) יאיר לפיד, בהופעה במועדון העסקי האקדמי של אוניברסיטת תל אביב. "אני הולך להקדיש לעניין את כל חיי: בעוד חמש שנים אני רוצה לחיות ואנחנו יכולים לחיות במדינה עם ממשלה יעילה ורזה של 18 שרים שזוכרת שתפקידה לשרת את האזרח. שהיא עובדת בשבילו ולא להפך. לחיות במדינה ששינתה את מודל השירות שלה שנותנת שכר מינימום למשרתים ונותנת להם מלגה ללימודים אקדמיים ולא מעבירה אגורה למי שאינו משרת בצה"ל או בשירות אזרחי".

שורת בכירים מקהילת העסקים, ובהם טובה סגול, אבי שומר מנכ"ל צומת ספרים, איש הפרסום יאיר גלר, צבי ויליגר, מנכ"ל איקאה שלומי גבאי, אבי הוכמן מגאון אחזקות, אברהם קוזניצקי ממנרב, עירית תאומים, תמיר גילת ועו"ד קרן נהרי, שמעו מפי לפיד כי 9,000 מתנדבים כבר רשומים במטה שלו.

"לצערי עוד אין לי מקורות מימון...לא יהיו לא עמותות, לא יהיו משחקים, ולעולם לא אהיה במצב שבו אצטרך לשמור על זכות השתיקה בחקירה". על הרכב הרשימה שלו אמר כי "לא נכון טקטית ואסטרטגית לחשוף עכשיו את הרשימה – אבל לא יהיה בה אף פוליטיקאי מכהן. יהיו אנשים שמבינים בתחומים שונים". הוא הבטיח להקים "מפלגת חלומות" על פי הגדרתו שלו.

בסוגיית המו"מ לשלום אמר, כי "אין לסכסוך הישראלי פלשתיני פתרון פשוט, אבל כל אדם יודע מה הפרמטרים שאנחנו מדברים עליהם. אנחנו נותנים לקיצונים מהמשמאל ומהימין להעלות פתרונות הזויים".

על דמותה העתידית של המדינה אמר, "אני לא רוצה לחיות במדינת כל אזרחיה, מפני שאני רוצה לחיות במדינה יהודית, ואני לא מוכן להשאיר את הבעיות לדור הבא מפני שזה מעשה לא הגון... אני לא בעד הפרדת דת ומדינה: אני בעד הפרדת הדת והפוליטיקה."

עוד התייחס לפיד לסוגיית חוק טל, לימודי הליבה וקרא לשנות את "מערך ההפעלה של מדינת ישראל" ולהילחם בשחיתות.לבסוף שירטט את חזונו, "בעוד חמש שנים אנחנו יכולים לחיות במדינה שרבע מליון יורדים כבר חזרו אליה כי כאן טוב יותר מאשר במיאמי. במדינה שבה מחירי הדירות ירדו ב- 25% כי המדינה שחררה חסמים בירוקרטיים. לחיות במדינה שעושה שלום משום שהיא מאמינה בכוחה. שיודעת להסביר את עמדותיה".