"לפני מספר ימים פניתם במכתב לערוץ הקניות, ובו הודעתם כי בכוונתכם לעשות צעד חסר תקדים ולהעבירו מאפיק 21, האפיק שבו הוא משדר גם בכבלים, לאחד האפיקים האחרים בממיר. נודע לי כי דרשתם להטיל על הערוץ דמי מעבר גבוהים משמעותית מאלו המשולמים לכם כיום." כותב ח"כ נחמן שי למנכ"ל יס, רון איילון, בבקשה שלא להעביר את ערוץ הקניות ממקומו בערוץ 21

כלים

"ערוץ הקניות משדר באפיק 21 מאז הוקם, המספר 21 מצוי בלוגו שלו, והוא מהווה חלק בלתי נפרד מהזיהוי שלו בציבור הישראלי, בוודאי בקרב קהל הצופים שלו. במצב כזה הגלייתו של הערוץ לאפיק אחר היא פגיעה בלתי סבירה במטה לחמו ושקולה כמעט להסרת הערוץ משידורי הלוויין.

מעבר לכך, חשוב להדגיש כי ערוץ הקניות הינו ערוץ ישראלי כחול לבן המשדר 24 שעות ביממה שידורים בשפה העברית, ומספק פרנסה למאות העובדים בערוץ, למשפחותיהם ולספקיו. פגיעה בערוץ עלולה לגרום לפיטורים של רבים מהם.

ראוי להדגיש גם את המשקל הייחודי של ערוץ הקניות בקרב קהלים רבים. זהו ערוץ פופולארי שמשירותיו נהנים מאות אלפי בתי אב, ובהם קשישים, בעלי מוגבלויות, ותושבי הפריפריה. הערוץ מאפשר להם לרכוש מוצרים דרך הטלוויזיה ובלא צורך לכתת את רגליהם לאזורי המסחר.

כחבר בוועדת הכלכלה של הכנסת הרואה חשיבות ציבורית בשמירה על ערוצים כחול לבן, המשרתים את ציבור הצופים, ומספקים מקורות תעסוקה לישראלים רבים, אודה אם תשקלו מחדש את החלטתכם בעניין." כותב ח"כ נחמן שי ל- yes.