במהלך אירוע "שבת תרבות" במודיעין התייחס ח"כ ישראל חסון (קדימה), ס' ראש השב"כ לשעבר, לכתב האישום נגד רה"מ לשעבר, אהוד אולמרט, בפרשת הולילנד. לדבריו: "לרשות אולמרט עומדת חזקת החפות. עד שלא יורשע, אני סבור שזו טעות להקיז את דמו. אני מציע לא לחרוץ את דינו על סמך דיווח תקשורתי כזה או אחר, ולדעתי, ההאשמות החריפות נגדו טעונות הוכחות מאוד כבדות. אני מאחל לכולנו שהוא יזוכה משום שכאזרחי המדינה, מצבנו יהיה בכי רע אם גם רה"מ לשעבר יישב בכלא"

בהתייחס למצב הביטחוני ולאירועי "האביב הערבי", אמר ח"כ חסון כי "מדינת ישראל נכנסת לשלב חדש מול העולם הערבי. באירועים האחרונים נשבר דבר מה יסודי בהוויה הערבית-מוסלמית – נשברה יראת השלטון. לציבור במדינות הערביות יש השפעה ופתאום דעת הקהל חשובה. מכאן, שאין יותר אזרחים שלא נושאים באחריות בכל הקשור למדיניות מנהיגיהם. עלינו לייצר מדיניות של הרתעה, בשני תחומים עיקריים: האיום הרקטי ואיום החטיפות, וזאת בכדי לגרום לצד השני להבין מה המחיר. נכון להיום, קיימת מדיניות של הסדרה והרדמה ולא של הרתעה והכרעה."

בנוגע למו"מ מול הפלסטינים אמר ח"כ חסון: "בלי לקיים הידברות ומו"מ, אנחנו במסלול התנגשות וחיכוך עם הפלסטינים. לדעתי, אין צורך בתנאים מוקדמים למו"מ. יש להיכנס למו"מ ורק אח"כ, תוך כדי מו"מ, להציב את התנאים הנדרשים. מעבר לכך, ברגע שיושבים ומדברים, יש סביבה בינלאומית אוהדת יותר שתאפשר למדינת ישראל לצאת למבצע צבאי בעת הצורך. במילים אחרות, השיתוק המדיני הנוכחי יוצר גם שיתוק צבאי."