השדולה להצלת ים המלח, בראשות ח"כ ניצן הורוביץ, תקיים ביום שלישי, ה-15.06, כנס מיוחד על גורלו של החלק הדרומי של ים המלח, שאינו אלא אוסף של בריכות אידוי רדודות. הדיון יתמקד בסוגיית בריכה 5, שלחופיה נמצא אזור המלונות המאוים עקב עליית מפלס המים בבריכה. לעומת זאת, בחלק הצפוני של ים המלח יורד המפלס בכמטר וחצי בשנה, וקו החוף נסוג מדי שנה בעשרות מטרים

כלים

בכנס יידונו ההיבטים התיירותיים, ההתיישבותיים, הסביבתיים וההנדסיים של החלופות השונות לפתרון הבעיה של בריכה 5, אשר יוצגו על ידי החברה להגנת ים המלח שערכה בדיקה מקיפה של העניין.

הכנס יתקיים בשיתוף כל הגורמים הנוגעים לים המלח: ארגוני הסביבה, התיירות, המועצות האזוריות תמר ומגילות, מפעלי ים המלח, משרדי איכות הסביבה, התשתיות, הפנים, והתיירות, והשרים סטס מיסז'ניקוב הממונה מטעם הממשלה על נושא ים המלח, והשר ד"ר בני בגין.

ח"כ הורוביץ: "ים המלח נמצא בסכנה של ממש. האגן הצפוני מתכווץ במהירות ופוער בולענים לאורך החוף, ואילו האגן הדרומי סובל מהצטברות של משקעים בבריכות האידוי ומאיים בהצפות על אזור התיירות והמלונות. מתחת לאפינו הולך ודועך אחד מפלאי תבל. מצבו של ים המלח מחייב קבלת הכרעה ברמה הלאומית העליונה, גם בשל התקציבים הנדרשים לכך. נדרשת מנהיגות, יוזמה, ופעולה מהירה מצד משרדי הממשלה כדי לעצור את ירידת המפלס בחלק הצפוני ולמנוע הצפות בחלק הדרומי".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS