לקראת המעבר לשעון חורף בעיצומו של הקיץ - תחילת ספטמבר - תוקף ח"כ ניצן הורוביץ את ההסדר הקיים וקורא לכנסת להאריך את שעון הקיץ בהתאם לצורך האמיתי ולתנאים השוררים בישראל. עקב המעבר המוקדם כל כך לשעון החורף, תשקע השמש כבר בשעה 17:49

לשעון הקיץ חשיבות מיוחדת במאבק בתאונות הדרכים. השעה שבין שש לשבע בערב, היא שעה של עומס רב בדרכים עקב החזרה מהעבודה. יש חשיבות קריטית לשאלה האם בשעה הזו שורר אור או חושך. לנוכח זאת, ח"כ הורוביץ הניח על שולחן הכנסת הצעת חוק למעבר לשעון חורף ביום ראשון האחרון שלפני האחד בנובמבר, במטרה להתאים את שעון החורף של ישראל עם מדינות העולם.

"שעון קיץ ברוב ימות השנה הוא הדבר הנכון", אומר ח"כ הורוביץ. "זה נכון להרגלי החיים שלנו, חוסך חשמל רב, ומגביר את התפוקה הכלכלית. אין שום הגיון בהחלת שעון חורף כבר בספטמבר – שבועות ארוכים לפני המעבר לשעון חורף בשאר המדינות ועדיין בעיצומם של הימים החמים והארוכים".

הורוביץ מדגיש כי ההתנגדות של גורמים חרדיים לשעון קיץ היא חסרת הגיון, שרירותית לחלוטין, ופוגעת באוכלוסיה כולה, כולל כמובן בחרדים עצמם.

"חבל שגם השנה, בגלל הכפייה הדתית, ואפילו לא ניתן להבין את הקשר של הדת לעניין הזה, שעון הקיץ שוב ייגמר עוד בטרם מתחיל הסתיו", אמר הורוביץ. "הגיע הזמן להפסיק להיכנע לתכתיבים חסרי הגיון, ולשים קץ לאיוולת הזו שעולה לנו עשרות מיליוני שקלים".