המים לכפר ג'סר א- זרקא מופסקים מידי יום. בכנסת זומן דיון מהיר בכדי לפתור את הסוגיה ולהזרים מים לכפר. ח"כ דני דנון (ליכוד), הודיע כי יקדם חקיקה להקמת ועדות קרואות שישתלטו על המועצות המקומיות בכפרים של ערביי ישראל: "הגירעון של ג'סר א- זרקא הוא סימפטום לבעיה הגדולה ביותר במדינת ישראל- ערביי ישראל. צריך לשים קץ למערב הפרוע של הכפרים הערביים במדינת ישראל"

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ דני דנון, הודיע היום (ג') בועדת הפנים, על קידום חקיקה להקמת ועדות קרואות שישתלטו על המועצות המקומיות בכפרים של ערביי ישראל: "הגיע הזמן לשים קץ למערב הפרוע שמתרחש בכפרים הערביים בתוך מדינת ישראל".

לדבריו, תופעות של סיוע לטרור בשילוב גירעונות כבדים ואחוזי פשיעה גבוהים מכל מגזר אחר, מחייבים צעד קיצוני שיפתור את הבעיה הגדולה ביותר של מדינת ישראל- ערביי ישראל.

ח"כ דנון הציג בועדה מסמך של מרכז המחקר והמידע של הכנסת משנת 2010, בנוגע לאחוזי הפשיעה בקרב המגזר הערבי. מהמחקר עולה כי בשנת 2009 חלה עלייה של 8.4% בפשיעה במגזר הערבי, כאשר 41% מכלל תיקי הרצח הם של ערבים, 43% מתיקי השוד בנסיבות מחמירות, ו-41% מתיקי ההצתה.

ממחקר נוסף עולה ש- 55% מכלל התיקים לערביי ישראל נפתחים בגין סיוע לשוהים בלתי חוקיים והבהיר שניתוק המים בכפר ג'סר א- זרקא הוא רק סימפטום לבעיה האמיתית: "הבעיות מתחילות בגירעונות, נמשכות לאחוזי פשיעה גבוהים וממשיך לפשעים לאומיין" אמר דנון.

לדבריו, הועדות הקרואות ימנעו תופעות מבזות כמו שריפת דגלי ישראל וקריאה לחטיפת חיילי צה"ל, סיוע לטרור ולשוהים בלתי חוקיים וכמובן מאבק בגירעונות המיסים של הישובים הערביים.