חממת משגב, מקבוצת טרנדליינס, זכתה בתואר החממה המצטיינת לשנת 2009, זוהי הפעם הראשונה שחממת משגב מקבלת תואר זה מתוכנית החממות הטכנולוגיות של המדען הראשי. התואר הוענק אתמול (18.7.2010) בטקס בכפר המכבייה במעמד שר התמ"ת, מר בנימין (פואד) בן-אליעזר. התואר הוענק לחממת משגב לאחר שבמהלך שנת 2009 צירפה החממה 4 חברות לפורטפוליו החברות שלה המונה כיום כ- 30 חברות פעילות- רובן בתחום מדעי החיים

כלים

במהלך שנה זו גייסו 9 מחברות החממה כ-17 מיליון דולר. בין הגיוסים הבולטים שהתבצעו לאחרונה, גיוס בהיקף של כ-7.7 מיליון דולר לחברת Dune Medical‏ המפתחת טיפול לסרטן השד, גיוס בהיקף של כ-2.6 מיליון דולר לוירטואל פורטס המפתחת מכשיר חדשני עבור ניתוחים לפרסקופים וגיוס של כ-4.1 מיליון דולר עבור אנזיסרג' (EnzySurge‏) שפיתחה פתרונות ומוצרים לטיפול בפצעים כרוניים. כמו כן, חברת HTL‏ מחממת משגב זכתה במהלך 2009 להשקעה אסטרטגית מצד חברת התרופות האיטלקית צ'ייסי בסך של כ-26 מיליון דולר.

ד"ר ערן פלדחי, מנכ"ל חממת משגב ציין "אנו שמחים כי הניסיון הרב בתחום מדעי החיים וההשקעות בחברות צעירות וההשקעה שלנו במשך השנה בחברות החממה, זוכים להערכה מגוף חשוב. למרות המשבר הפיננסי ב-2009, הצליחו חברות הפורטפוליו להמשיך ולגייס כספים ולהתקדם בניסויים הקליניים וכן, הגדילו את מאמצי השיווק של מוצריהן".

סטיב רודס, יו"ר קבוצת טרנדליינס ציין "אני מברך את חברות החממה והצוות הניהולי על הישגיהם הגדולים למרות השנה המאתגרת שחווינו. הצוות הניהולי הוכיח את יכולתו בבחירה בחברות עם פוטנציאל גדול וכן, בלווי וייעוץ לחברות לאורך כל הדרך. שנת 2009 היתה מלאה בהישגים גדולים החל מגיוסים רבים, קבלת אישורים רגולטורים, חתימה על הסכמי שיווק גדולים והתחלת הפצת המוצרים. אנו ממשיכים לפעול על פי האסטרטגיה שהוכיחה את עצמה בשנת 2009 וצופים הצלחות גדולות גם השנה".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS