חכ אלי כהן

(הדופק הפוליטי)
ח"כ אלי כהן (כולנו) שר הכלכלה והתעשייה

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, מברך על המינוי: "ח"כ אלי כהן הנו ידיד אמת של התעשייה בישראל" - נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש הודיע הבוקר (א'), כי הוא מברך על המינוי של ח"כ אלי כהן (כולנו) לשר הכלכלה והתעשייה.

(תשתיות)
ח"כ אלי כהן: "תאגידי המים זהו המקרה הקלאסי בו הגולם קם על יוצרו. חלק מתאגידי המים מנופחים ומיותרים והיו בין הגורמים שתרמו לעלייה המשמעותית במחירי המים

הצעת החוק לסגירת מרבית תאגידי המים ואיחודם אושרה בקריאה טרומית 55 בעד וללא מתנגדים - הצעת החוק, אותה מובילים ח"כ אלי כהן (כולנו) וח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני), עליה חתמו 87 חברי כנסת מכל סיעות הבית, מבקשת לייעל את שירותי משק המים לאזרח במטרה להוזיל את מחירי המים אושרה פה אחד ללא מתנגדים. ח"כ כהן: "תאגידי המים הוכיחו לאורך שנים התנהלות כלכלית מנופחת ובזבזנית ומי שנשא בעלויות היו הצרכנים". ח"כ שמולי: "את עלות המנגנונים המנופחים של תאגידי המים סופג הציבור כולו והגיע הזמן לעצור את החגיגה הזאת".

(מאמרים - כלכלה)
ח"כ אלי כהן: "התיקונים במסגרת החוק נועדו להבטיח שכניסה של שחקנים חדשים לשוק תהיה אפקטיבית"

היסטוריה - הרפורמה בבנקאות יוצאת לדרך! ועדת הרפורמות אישרה את החוק להגברת התחרות במערכת הבנקאית לקריאה שנייה ושלישית הרפורמה בבנקאות היא אחת הרפורמות החשובות שיאושרו במסגרת הכנסת ה-20, אם לא החשובה שבהן. ח"כ אלי כהן, יו"ר ועדת הרפורמות: "החקיקה להגברת התחרות במערכת הבנקאית היא היסטורית עבור הכלכלה הישראלית" לאחר שורה של דיונים מרתוניים שקיימה הועדה בחודשים האחרונים בהשתתפות נציגי הגופים הרלוונטיים השונים ביניהם: בנק ישראל, משרד האוצר, הבנקים השונים, חברות כרטיסי האשראי ולא מעט לוביסטים, התכנסה ועדת הרפורמות הבוקר ואישרה את נוסח הצעת החוק להגברת התחרות והפחתת הריכוזיות במערכת הבנקאית לקריאה שנייה ושלישית.