מפקחי רשות מקרקעי ישראל, בסיוע שוטרי משטרת ישראל, תפסו מסיג גבול, שניסה להשתלט על אדמות מדינה המשמשות כחניון ברחוב חסן שוכרי בחיפה. הפולש גבה במרמה 15 ₪ לשעת חנייה, למרות שכלל לא היה לו אישור חוקי להשתמש בקרקע הציבורית. ברשות מקרקעי ישראל מזהירים את הציבור "כל ניסיון לגבות דמי חנייה בחניון ברח' חסן שוכרי (ליד מגדל הנביאים) הוא בלתי חוקי עד לסיום המכרז על הקרקע ובחירת הזוכה"

פעולת אכיפה של מפקחי רשות מקרקעי ישראל הובילה לתפיסתו של מסיג גבול, איימן אבו עיסא, שפלש לקרקע ברחוב חסן שוכרי, , אחד הרחובות המרכזיים בשכונת הדר בחיפה שהיא בבעלות המדינה ומיועדת לשמש כחניון . אבו עיסא, שהשתלט על הקרקע הציבורית ללא אישור ובניגוד לחוק, גבה מהציבור דמי חנייה למרות שמעולם לא הייתה לו כל זכות בקרקע.

מדובר על קרקע המיועדת לשמש את הציבור כחניון בתשלום, אשר הושכרה בעבר ליזם שהפעיל את החניון כחוק. מקץ תקופת החוזה, החזיר היזם את הקרקע לרשות, שהחלה להכין מכרז להשכרת השטח ליזמים שיפעילו בו חניון כחוק. אך בינתיים השתלט על הקרקע פולש בשם איימן אבו עיסא, שהציב במקום שולחן וכסא החל לגבות מהנהגים שהגיעו לחניון דמי חנייה בסך של 15 ₪ לשעה, למרות שמעולם לא הייתה לו כל זכות חוקית בקרקע.

מפקחי רשות מקרקעי ישראל, שאיתרו את חורי כאשר הוא גובה מנהגים דמי חנייה בניגוד לחוק, דרשו ממנו לפנות את השטח ולחדול מגביית דמי חנייה. חורי פינה חפצים המשמשים לשהייתו בחניון אך המשיך לעמוד בכניסה לחניון ולגבות מהנהגים דמי כניסה.

מפקחי רשות מקרקעי ישראל הגישו נגד אבו עיסא מספר תלונות במשטרה, בגין הסגת גבול וקבלת דבר במרמה, עבירות פליליות שעונשן מאסר בפועל. אבו עיסא נלקח לחקירה על ידי משטרת ישראל. החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, בשיתוף פרקליטות המדינה, תפעל כעת כדי להגיש נגד אבו עיסא תביעה כספית של דמי השימוש בקרקע וכן תביעה של הכספים ששלשל לכיסו במרמה, על חשבון הציבור. בנוסף, עורבו גורמי אכיפה נוספים בטיפול בפולש.

לאחר עיכובו ע"י המשטרה של אבו עיסא ערכו מפקחי הרשות ביקורת פתע נוספת במקום וגילו כי אדם אחר עומד בכניסה לחניון וגובה מהציבור דמי חנייה, בניגוד לחוק. מסיג הגבול השני צולם ופרטיו הועברו למשטרה להמשך טיפול. ברשות מקרקעי ישראל נמצאים כעת בשלבי סיום של התהליך להוצאה מחודשת של המכרז על הפעלת חניון מוסדר בקרקע.

לפי הערכות מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל הפולש איימן אבו עיסא עשה בחניון שימוש בלתי חוקי כ- 4 חודשים, כאשר ברוב שעות היום חנו בחניון כ- 200 כלי רכב, מהם גבה אבו עיסא שלא כחוק 15 ₪ לשעה, או 20 ₪ לשעתיים. ככל הנראה מדובר בסכום של בין מיליון ל- 3 מיליון ₪ שנגבה מהציבור שלא כחוק.

ערן ליבנה, מנהל מרחב שמירה צפון - חיפה ברשות מקרקעי ישראל, אומר: "על הציבור לדעת שעד לסיום תהליכי המכרז להשכרת הקרקע, שייקחו עוד חודשים, לאיש אין זכות לגבות דמי חנייה בחניון שנמצא ברחוב חסן שוכרי (מול מגדל הנביאים). במידה ומישהו עושה ניסיון לגבות מכם דמי חנייה או "שמירה על הרכב" בחניון זה אנו ממליצים להתקשר למשטרה באופן מיידי ולדווח למפקחי רשות מקרקעי ישראל באמצעות אתר האינטרנט של הרשות. מפקחי רשות מקרקעי ישראל יפעלו בנחישות ובקשיחות כנגד כל עבריין קרקע שינסה להשתלט על אדמות מדינה בצורה לא חוקית. לא נאפשר לפורעי חוק לגרוף ממון לכיסם על חשבון הציבור, בניגוד לחוק "