חוק האופנועים להורדת מחיר ביטוח החובה לאופנוענים, אותו יזמה ח"כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו), אושר לקריאה ראשונה בוועדת הכלכלה. ח"כ קירשנבאום: "מחיר ביטוח החובה לאופנועים שערורייתי, על חברות הביטוח לוותר על חלק קטן מרווחיהן העצומים לטובת עידוד כלי תחבורה זמין וזול לצעירים"

כלים

בהמשך למאבק האופנוענים נגד העלאת תעריפי הביטוח בעשרות אחוזים, אושרה היום הצעת חוק אותה יזמה ח"כ פאינה קירשנבאום, המורידה את תעריפי הביטוח באופן משמעותי.

הצעת החוק מבקשת לשנות את מרכיב ההעמסה, הקובע את חובת חברות הביטוח לקחת על עצמן את המימון של אוכלוסיות לא רווחיות, וכך להביא לירידת תעריפי הביטוח לאופנוענים. חברות הביטוח מרוויחות כמיליארד שקלים בשנה כתוצאה מהפרטת ביטוחי החובה, ומתוך רווחים אלו ימומן הביטוח לאופנועים.

משרד האוצר טען בדיון כי להצעת החוק עלות תקציבית. בשל כך, אישרה הוועדה שני נוסחים לקריאה ראשונה, האחד הינו נוסח הפשרה שהוסכם עם האוצר, לפיו מרכיב ההעמסה יעמוד על 6%, והשני הינו הנוסח המקורי, לפיו מרכיב ההעמסה יעמוד על 8%. הנוסח שיאושר תלוי בהחלטת האוצר בנוגע לעלות התקציבית.

ח"כ פאינה קירשנבאום, יוזמת החוק: "הצעת החוק שלי, שאושרה על ידי וועדת הכלכלה, הינה בגדר בשורה לציבור רוכבי הדו גלגלי בישראל ולכלל הצעירים. ביטח החובה לאופנוענים, העולה היום יותר מהאופנוע עצמו, ירד באופן משמעותי כתוצאה משינוי הנוסחה ויאפשר לאותם צעירים, סטודנטים וחיילים משוחררים כלי תחבורה נוח, זמין וזול. עידוד שימוש ברכב דו גלגלי חוסך למדינה עלויות של גודש תנועה וחנייה, ועל כן אני מברכת את הממשלה על תמיכתה בהצעת החוק שלי ושל שאר יוזמי החוק, לטובת ציבור הרוכבים בישראל."

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS