בלטות התריס היא בלוטה דמויית פרפר הממוקמת בצוואר. היא מפרישה הורמון מיוחד אשר נועד לווסת את חילוף החומרים בגופו של האדם. בלוטה זו נקראת גם בלוטת התירואיד או בלוטת המגן. על מנת לבחון את תפקודה של בלוטת התריס, יש צורך לבצע בדיקת דם – TSH. רופא המשפחה עשוי לשלוח לבצע בדיקה כזו במקרה כאשר עולה חשד לפגיעה בתפקוד הבלוטה.

קרא עוד...

כאבי גב תחתון הם בעיה שכיחה מאד בקרב האוכלוסייה המבוגרת בישראל ובכלל מדינות המערב, ולמעשה אחד מכל שמונה אנשים יחוש בהם בשלב כזה או אחר במהלך חייו – לרוב מהעשור הרביעי והלאה. הכאבים עשויים לצוץ יום אחד ללא כל התראה מוקדמת, ולא פעם הם מפריעים לשגרת היומיום ומונעים מהאדם הסובל מהם לבצע אפילו פעולות פשוטות, בהן גם עמידה בת כמה דקות. הכאבים אף עשויים "לנדוד" ולהקרין גם לאזורי האגן, המותניים ואפילו לחלקים מהרגל.

קרא עוד...

ציוד רפואי איכותי הוא בעל תפקיד חשוב בתהליכים רפואיים לאבחון וריפוי מחלות. הצוות הרפואי בבתי חולים, בקופות חולים ובמוסדות רפואיים שונים עושים שימוש יומיומי ומובן מאליו בציוד רפואי מכל הסוגים. הציוד מסייע לצוות הרפואי במהלך הבדיקות והוא מסייע לצוות לשמור על היגיינה בשעת הטיפול הן עבור המטופל והן עבור המטפל.

קרא עוד...

מאת: ד"ר נמרוד פרידמן

ניתוח להגדלת החזה נחשב לאחד הפופולריים ביותר בתחום הרפואה האסתטית. נשים רבות נעזרות בו כדי ליצור לעצמן את הגוף שתמיד רצו ובאופן זה משפרות משמעותית גם את הדימוי העצמי שלהן. כדי להשיג את התוצאה הרצויה קיימות היום שלוש אפשרויות מובילות, כשהמוכרת שבהן היא הגדלת חזה באמצעות שתלים בגודל המבוקש. אך לצד פרוצדורה זו, ניתן היום לבצע הגדלת חזה גם באמצעות הזרקת שומן עצמי, או בהליך משולב שכולל שימוש בשתלים ובהזרקה של שומן עצמי. שתי הפרוצדורות האחרונות ידועות פחות, אך הן עשויות לסייע לנשים רבות, ועל כן במאמר הבא נתמקד בהן.

קרא עוד...

אחד מסוגי הכאבים הנפוצים ביותר איתם אנחנו מתמודדים בשכיחות גבוהה, הם כאבי רגליים. זה נכון עבור לא מעט אנשים, בין אם מדובר בקבוצות ספציפיות עקב התחום המקצועי בו הן עוסקות, וכן זה נכון לגבי קבוצות אחרות של אנשים, מסיבות שונות.

קרא עוד...

עקמת בעמוד השדרה מתפתחת בגיל צעיר מאוד, לרוב מעט לפני גיל ההתבגרות. מקרים חמורים של עקמת, כמו גם כאבי גב בקרב מבוגרים, עלולים להשפיע על יכולת האדם לבצע את הפעולות הפיזיות הבסיסיות ביותר. במקרים שכאלה, מומלץ להתחיל לשחות.

קרא עוד...