שר הבריאות יעקב ליצמן. צילום: איציק הררי

בדרך להסדרת ענף התיירות הרפואית בישראל: חוק התיירות הרפואית אושר היום בקריאה ראשונה במליאת הכנסת שר הבריאות יעקב ליצמן: "החוק יעשה סדר בתחום התיירות הרפואית ויתרום הן למערכת הבריאות והן לתיירות בישראל. מצד אחד אנו מבקשים לקיים תיירות רפואית, תוך הבטחת טיפול ראוי ומקצועי בתיירים, ומצד שני נוודא כי תיירות הרפואית לא תבוא על חשבון המטופל הישראלי וכי ההכנסות מתיירות רפואית יופנו לחיזוק המערכת הציבורית".

קרא עוד...

קשה לתפקד בהתקף אלרגיה. צילום: אילוסטרציה

אביב הגיע, פסח בא, ואיתם האלרגיה - לקראת שבוע האלרגיה שיתקיים ב – 2-8.4.17 מוסר איגוד רופאי האלרגיה כי כמיליון ישראלים ילדים ומבוגרים חווים באביב מחלה אשר ביטוייה נזלת, עיטושים, גרד בעיניים ובלוע, במילה אחת – אלרגיה. ללא טיפול מתאים אלרגיה היא מגבלה יומיומית, המונעת מלצאת ולטייל באביב הישראלי. אז מה עושים? פרופ' אהרון קסל, יו"ר איגוד רופאי האלרגיה מייעץ:

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

חברי הכנסת דורשים הגבלות על הסיגריה האלקטרונית החדשה: "מפקירים את הציבור למסע ההחדרה של פיליפ מוריס" הוצג דו"ח מרכז המחקר של הכנסת: הגבלות על פרסום ושיווק סיגריות מובילות לירידה בעישון; ישראל מהמדינות המתירניות בפרסום ושיווק סיגריות

קרא עוד...

"רופאים מסתירים מידע מחשש להפללה עצמית" צילום: אילוסטרציה

משרד הבריאות: כ-14,000 תלונות על רופאים הוגשו בעשור האחרון רק 6 הושעו לצמיתות - נציב קבילות הציבור במשרד הבריאות הציג בדיון בנושא רשלנות רפואית, כי מספר ההרשעות בקובלנות משמעת בעשור האחרון עמד על 199, 130 מתוכן בגין רשלנות רפואית. הנציב הודה כי אופן הבירור היום בעייתי וכי רופאים מסתירים מידע מחשש להפללה עצמית, אך טען כי הוצאת הביקורת לגוף חיצוני תגרום נזק וכי תזכיר חוק שיוגש בימים הקרובים יסדיר את פעילות הנציבות.

קרא עוד...

 צילום: דוברות הדסה

"היום אומרים לא לאלימות!" בבתי החולים של הדסה, בהר הצופים ובעין כרם נערכו הבוקר עצרות הזדהות בעקבות הרצח שארע אמש, בו קיפחה חייה האחות טובה קררו ז״ל. ״אנו מזועזעים מן הארוע שקרה אתמול״, אמר האח אכרם סייד אחמד. בשם כל האחים יהאחיות כאן אני מביע את ההלם והשבר הגדול״.

קרא עוד...

תרגיל היערכות לחומ"ס, נערך במרכז הרפואי בני ציון כחלק מהתמודדות ביה"ח עם תרחישי החירום השונים, ובו נטלו חלק צוותי הביטחון והחירום של ביה"ח ומטה החירום בהנהלה. התרגיל שהוכתר בהצלחה, דימה התמודדות במקרה של מגע עם חומרים כימיים או רעילים ולמידת דרכי טיפול. סמנכ"ל המרכז הרפואי בני ציון ד"ר דני שטיינברג פיקח על התרגיל

קרא עוד...