קרדיט לתמונה Freepik

בתחום הרפואה והדימות של היום, הטכנולוגיה ללא ספק השתדרגה לרמה גבוהה מאוד. אחת הסריקות החשובות והנפוצות ביותר היא סריקת אולטרסאונד, הפועלת ככלי יקר ערך למגוון מטרות אבחון. אבל כמו בכל שירות רפואי, האיכות, הפרטיות והחוויה הכוללת יכולים להשתנות בהתאם למקום שבו הסריקה מתבצעת. אנשים רבים מתלבטים בין בחירה בבתי חולים ציבוריים או מרפאות פרטיות לצרכי האולטרסאונד שלהם. במאמר זה ריכזנו עבורכם 3 סיבות למה כדאי לכם לשקול לעבור רק אולטרסאונד פרטי.

קרא עוד...

קרדיט תמונה: freepik

טיפול בגלי הלם הוא סוג של פיזיותרפיה המסייעת בהקלה על כאבים ודלקות. זה יכול לשמש לטיפול בהרבה סוגים שונים של כאב, כולל כאבי גב, דלקת פרקים ופיברומיאלגיה. טיפול בגלי הלם הוא טיפול לא פולשני שיכול לעזור לחולים עם כאב כרוני. הוא משתמש בגלי קול ממוקדים הנפלטים ממכונה על מנת לעורר את מערכת העצבים של הגוף ולשחרר חומרים כימיים במוח. מטרת הטיפול בגלי הלם היא ליצור תגובת ריפוי בגוף על ידי גירוי עצבים במקום הפציעה או פציעת שימוש יתר. התהליך מתחיל בזרם חשמלי הנשלח דרך אלקטרודות המוצבות על העור באזור הפגוע. הזרם מגרה עצבים, אשר שולחים אותות לאזורים אחרים בגוף דרך נוירונים המחוברים על ידי אקסונים

קרא עוד...

יואב שמחי - יו״ר ההסתדרות הלאומית

עובדות ועובדי נטלי שירותי רפואה מתאגדים בהסתדרות הלאומית

לאחר שרוב גופי הרפואה בישראל כבר מאוגדים ונהנים מהסכמים קיבוציים מטיבים עובדי נטלי שירותי רפואה החליטו שהגיע העת להתאגד.
בימים האחרונים החלה התאגדותם של העובדים לראשונה מאז הקמת החברה. מההסתדרות הלאומית נמסר כי כבר בשלב הזה, עובדות ועובדים רבים מכל הארץ הצטרפו למהלך ומדובר בהתאגדות חוצת מגזרים ומקצועות בכל רחבי החברה. עובדי החברה יצטרפו לגל ההתאגדויות הרחב בתחום הרפואה בהסתדרות הלאומית כגון: שחל, פמי פרימיום, מכבי דנט, מכבי שירותי בריאות, לאומית שירותי בריאות, בית בלב ועוד...

קרא עוד...

התוכניות לקידום מערך הבריאות בצפון, כוללות עיבוי והגדלת שני בתי חולים: פדה-פוריה בטבריה וזיו בצפת והקמת בית חולים שיקומי חדש בכרמיאל. התוכניות מתייחסות לבתי חולים בסדר גודל שונה: כ-940 מיטות אשפוז בפדה-פוריה, כ-690 מיטות אשפוז בזיו וכ-350 מיטות שיקום בכרמיאל. תוספת של מאות אלפי מ"ר עבורמחלקות האשפוז ולמגוון שירותים רפואיים לרבות שטחים עבור לוגיסטיקה, מנהלה ומסחר.

קרא עוד...

אנשי מקצוע בתחום רפואת השיניים וגם הלקוחות שלהם, ישמחו להכיר את האתר החדשני דנטל אונליין. האתר מציע מאגר מידע עצום הכולל מבחר כתבות מקצועיות והפניות לרופאי שיניים מובילים בתחומם. המטרה היא לרכז את כל המידע החשוב בנושא תחת קורת גג וירטואלית אחת וכך למעשה להעניק מענה מושלם לכל מי שמעוניין לפרסם את עצמו בתחום, או זקוק לטיפולי שיניים.

קרא עוד...

קרדיט לתמונה: pixabay

למרות שכולנו מכירים אנשים מבוגרים וחולים, לא תמיד ברור לכולנו ממה שהם באמת חולים. מה יש להם ולמה חייהם הפכו פתאום להיות סיוט של ממש? חשוב שתדעו שמתוך אינספור מחלות שונות ומשונות, ישנה מחלה אחת שעלולה להיות בעייתית ביותר: אי ספיקת לב. הלב, כפי שכולנו יודעים, הוא השריר הכי חשוב שיש לנו. בלעדיו אנחנו לא באמת יכולים לחיות, וכאשר הוא לא מקבל את כל החמצן והאנרגיה שהוא צריך, קשה לו מאוד לבצע את המוטל עליו. לכן ברור מדוע אנשים שסובלים מאי ספיקה של הלב לא באמת יכולים לנהל חיים רגילים. אומנם זה לא משהו שקורה בבת אחת, שכן לרוב מדובר על תהליך ארוך וממושך, אך בסופו של דבר, זה מקשה על חיי היומיום ופוגע בהם.

קרא עוד...

קרדיט תמונה: FREEPIK

הליקוברטר פילורי הינו חיידק השוכן במערכת העיכול, ונחשב לשכיח ונפוץ בקרב רבים מן האוכלוסייה. בעוד שחלקנו כלל לא יחוש בנוכחותו, הרי שאחרים לא יוכלו להתעלם מקיומו הבא לידי ביטוי בשורה של תסמינים שונים החל מחוסר נחת מתמשך באזור הבטן, צרבות חוזרות ונשנות, תחושה של נפיחות ולעתים אף בחילות.

קרא עוד...