כצ'לה: נפעל לשינוי החלטת הממשלה להשאיר מספר העובדים הזרים לחקלאות על 26 אלף. השר שמחון הסכים להשהות החלטות בנושא העובדים הזרים לאזור הערבה עד למציאת פתרון. למרות הפגרה, הגיעו היום חברי כנסת בראשותו של יו"ר הכנסת רובי ריבלין וביזמת ח"כ יעקב כץ (כצל'ה) לסיור במשקים החקלאיים בערבה התיכונה לעזור בקטיף עגבניות צ'רי אורגניות לייצוא

רובי ריבלין, יו"ר הכנסת אמר, כי הוא מודה לכל החקלאים העושים את המלאכה הציונית והוא מחויב שהוא וחברי הכנסת יעשו הכל בשביל שאזור הערבה לא יסבול ממחסור של עובדים.

ח"כ יעקב (כצל'ה) כץ, אמר, כי יפעל לשינוי החלטת הממשלה לשארת מספר העובדים לחקלאות על 26 אלף עובדים זרים לחקלאות בכדי להרשות את המתווה וכי לא יעלה על הדעת להוריד את כמות העובדים הזרים לחקלאות ללא פגיעה אנושה בענף ובפרנסת החקלאים.

כחלק מהסיור ביקרו חברי הכנסת במו"פ (מחקר ופיתוח) ערבה תיכונה בחצבה, שם חזו בחידושים הטכנולוגיים והמחקרים בתחום החקלאות וכן בזני הירקות החדשים שפותחו בערבה ומיועדים לייצוא.

רובי ריבלין, יו"ר הכנסת יזם שיחה טלפונית עם שר החקלאות שלום שמחון שסייר היום במרום גולן. ריבלין ביקש מהשר שמחון לא לשנות כל החלטה לגבי אזור הערבה בכל הקשור לעובדים זרים עד שיתברר מה ניתן לסייע. השר שמחון הסכים להשהות את הנושא עד לפתרון, עקב המצוקה.

ראש המועצה האזורית ערבה תיכונה, עזרא רבינס חיים חבלין, יו"ר ערבה תיכונה וצפונית אמרו,כי הם מברכים את יו"ר הכנסת רובי ריבלין, ח"כ יעקב כץ (כצל'ה) וחברי הכנסת שהגיעו לערבה בכדי ללמוד את הבעיות מקרוב בתקווה לסיוע בקרוב.