ח"כ חנין זועבי פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לחייב את צה"ל לפרסם את כל הקלטות שצולמו בספינת מרמרה. "זכות הציבור לדעת, והסתרת מידע זה מהציבור נועדה לכסות על הפרת החוק הבינלאומי בהשתלטות הפיראטית על ספינה מחוץ למים הטריטוריאליים של ישראל. אם יפורסם כל החומר יתברר לכולם שח"כ זועבי עשתה מאמצים אדירים למנוע פאניקה, בהלה ושפיכות דמים נוספת" אמרו מקורביה של זועבי

ח"כ זועבי כינתה את הסרטון שפורסם היום "ספין תקשורתי לא מתוחכם וטיפשי, שהעיתוי שלו קשור למצוקת העדים המבולבלים בוועדת טירקל. הפרשנות שלוותה את הפרסום היא עלבון לאינטליגנציה של הציבור, שזכותו לראות את כל קלטת הצילום ולא רק קטע של שתי דקות שנבחר כדי להתחיל מסע הסתה חדש וכדי להסיח את הדעת מגלגולי האחריות בעדויות הצבא והממשלה בפני וועדת החקירה."

בסרטון נראתה ח"כ זועבי מתרגמת בקשה של פצועים שלא רצו להתפנות לבתי חולים של ישראל. לטענת זועבי, בסרטון המצונזר חסר קטע בו היא דיברה אח"כ עם הפצועים ושיכנעה אותם להתפנות לבתי חולים, והם אכן השתכנעו ופונו. "גם הטענה שח"כ זועבי עמדה ליד או ראתה "חמושים באלות" היא פרי דמיון ופרשנות מעוותת. ח"כ זועבי עומדת על גרסתה שלא היו חמושים על הספינה מלבד אנשי הצבא." אמרו מקורבי זועבי.

ח"כ זועבי הגיבה על הדרישות לחקירה של היועץ המשפטי באומרה: "בבקשה שייחקרו, אין לי מה להסתיר, אני בכלל בעמדת מאשים ולא מואשם."

ח"כ זועבי דורשת מצה"ל לשחרר את כל הצילומים בכדי "שהאמת, ולא רק זו המצונזרת, תצא לאור. זו צריכה להיות גם דרישתה של התקשורת הישראלית ולא לשמש כשופר לתעמולה זולה והסתה נגדה." אמרה זועבי.