השר להגנת העורף מתן וילנאי קיים ישיבת עבודה עם ראש העיר אשקלון, בני וקנין ובכירים בעירייה בנושא מיגון מוסדות החינוך ומדיניות משרדו בנוגע לשיתוף פעולה בשגרה ובחירום. ראש העיר ביקש ממנו לפעול לפטור מאגרות ולתת הלוואות לאלה שרוצים לבנות ממ"דים. הבשורה: התכנון והכנת המכרזים להצבת מיגוניות באשקלון החלו השבוע

(צילום:גרגורי מזין)

השר וילנאי הגיע ללשכתו של ראש העיר עם צוות משרדו והודיע כי מבחינתו "אני רואה את ה-1 לספטמבר 2012 יעד לסיום כל עבודות המיגון במוסדות החינוך. ניתנת לכם בזאת אור ירוק בתכנון המיגון במוסדות חינוך ובהוצאת מכרזים".

השר וילנאי הודיע לראש העיר כי כל מוסדות החינוך ימוגנו בהתאם לתקציב שהתקבל מהממשלה לטובת העניין למשרד הגנת העורף. על מנת לקדם את העניין ישבו השבוע כבר צוותים של פיקוד העורף והעירייה בראשות מנכל העירייה, אברהם בן דוד והחלו בהליכי התכנון והעירייה ובתוך זמן קצר יוצאו העבודות למיגון בתי הספר למכרזים ולביצוע.

ראש העיר סקר בפני השר את אירועי הסבב האחרון במהלכו נהרג תושב העיר משה עמי ז"ל מירי גראד. "הטילים הפכו למדויקים יותר והרסניים מאוד" אמר ראש העיר "וזה ניתן היה לראות בשטח ומההרס שהם גרמו".

וקנין ביקש מהשר לדאוג לפטור מאגרות והיטלים ושבים שרוצים לבנות ממ"ד וכן להעמיד הלוואות לכאלה שרוצים לבנות ממד"ים ולא יכולים מבחינה כלכלית. "רבים פונים אלי שרוצים לבנות וקשה להם וצריך שהמדינה באמצעות בנקים תעמיד להם הלוואות . בנושא אגרות אנו על פי חוק מחויבים לגבות. גם אם הייתי רוצה לא לגבות אינני יכול ואני רוצה שתהיה חקיקה בעניין ולמי שרוצה לבנות ממ"ד שיהיה פטור מאגרות"

השר וילנאי אמר בתגובה כי יבדוק את הדרישות וכי לטעמו מדובר בדרישה נכונה "היעד שלי יהיה באמת לדאוג לבניית מ"מדים אדרוש מהאוצר וממשרד הפנים לסייע בעניין כי את המלחמה לא סיימנו וכי יהיו עוד סבבים".

הממונה על הביטחון , ממ" ראש העיר שלמה כהן, ציין את שיתוף הפעולה ההדוק שיש לעירייה עם פיקוד העורף במחוז דרום ובכלל והדגיש כי "יש צורך להמשיך בשיתוף פעולה כזה גם בעתיד למען בטחון התושבים"