ישראל לא תאפשר לארגונים איסלמים קיצוניים בתורכיה לפתוח קו נסיעות ישיר לעזה אמר סגן שר הביטחון מתן וילנאי בדברו היום בכנס שארגן המרכז לדיאלוג אסטרטגי במכללה האקדמית נתניה, על המצב הביטחוני לנוכח איומי הטילים מצד החמאס וחיזבאללה

וילנאי הוסיף כי למרות ההישג התקשורתי הבלתי נמנע של מארגני המשט מנוי וגמור עם ישראל לא לאפשר למשט לעבור. לדבריו, אין משבר הומניטארי בעזה. מאז מבצע "עופרת יצוקה" הוכנס לעזה, מיליון טון סיוע הומניטארי וסחורות. אבל כאשר מגיע לרצועה דלק הוא מוחרם ע"י החמאס למטרותיו שלו. גם ארגון הסיוע של האו"ם אונר"א לא קבע שיש רעב בעזה. אמר וילנאי, סגן שר הביטחון ציין כי למרות כשלי מלחמת לבנון השניה יש לישראל הרתעה נגד חיזבאללה וחמאס ו"נסראלה משתחצן מהמקלט".

וילנאי מסר כי משרדו פועל להעביר אולי עוד במושב הכנסת הנוכחי חוק שיגדיר את מערכת יחסי הגומלין בין הגופים המטפלים בעורף ולעדכן את חוק הג"א. הוא קבל על כך שאין תקציב לאומי לעורף למרות שברור כי במלחמה הבאה החזית תהיה גם בת"א ועל העורף יוטלו מאות טילים מדי יום. וילנאי הגדיר את החלטת באו"ם בנושא הגרעין כחסרת איזון אך לדעתו למרות תמיכתה של ארה"ב בהחלטה ניתן לסמוך על וושינגטון.

סגן שר הביטחון לשעבר ויו"ר המרכז לדיאלוג אסטרטגי במכללה האקדמית נתניה, ד"ר אפרים סנה אמר כי ישראל מפגרת במתן תשובה לאיום הטילים. את החלטת האו"ם בעניין הגרעין הגדיר חמורה בשל תמיכת ארה"ב בהחלטה וחוסר ההתייחסות לאיראן. הדבר מעיד על חולשת ארה"ב, משום שהנשיא אובמה מחייב עצמו לסדר יום בינלאומי שאינו תואם את המצב בשטח לנוכח פעילות איראן והאיסלם הקיצוני. נשיא המכללה פרופ' צבי ארד הציג תוכנית להעברת האחזקה של מקלטים ליזמים פרטיים כדי להבטיח תחזוקה טובה יותר שלהם.