ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר החינוך, גדעון סער, השיקו היום, ג', את התכנית הלאומית להתאמת מערכת החינוך למאה ה- 21 בעיר נצרת עלית. יישום התוכנית הלאומית יחל בשנים 2011-2012,   בכ- 900 בתי ספר יסודיים בצפון ובדרום, בעלות תקציבית של כ-  420 מיליון ₪

במסגרת השקת התוכנית סיירו ראש הממשלה ושר החינוך  בבית הספר "כסולות" וצפו בשיעורי מדעים ומתמטיקה מתוקשבים, אשר יועדו  לתלמידי כיתה ה'  ו-  ב'.

בהמשך התקיים טקס השקת התוכנית במתנ"ס המקומי של נצרת עלית (ע"ש ברקוביץ), בהשתתפותם של מאות נציגים - ראשי רשויות, צמרת משרד החינוך, מפקחים, מנהלי בתי ספר, רכזי תקשוב, מורים ותלמידים.

שר החינוך, גדעון סער, אמר בטקס ההשקה: "אנו משיקים היום מהלך נוסף וחשוב במערכת החינוך – זהו מהלך בסדרה של רפורמות משמעותיות בחינוך ובהשכלה הגבוהה, המתבצעות בקדנציה הנוכחית. מערכת החינוך מתחזקת. אנו מניחים את היסודות לעשור של התחדשות וצמיחה, אחרי תקופה ארוכה של שחיקה".

שר החינוך ציין, כי "התאמת מערכת החינוך למאה ה- 21' היתה אחד היעדים שהצבתי במסגרת תוכנית היעדים, אשר הצגתי לממשלה ולכנסת באוגוסט 2009, זמן קצר אחרי כניסתי לתפקיד. אנו מצויים בעיצומה של עשייה לקידום היעד הזה. בפתח העשור השני של המאה ה- 21', סביבת לימודים דיגיטאלית, היא נדבך חשוב עבור המורים והתלמידים גם יחד".

על פי החלטת שר החינוך, בתוך כשנה ישתלבו בתוכנית כל בתי הספר היסודיים בצפון ובדרום. "זה מבטא את תפיסתנו בדבר חיזוק וקידום הפריפריה, צמצום פערים והקצאה מושכלת של משאבים תוספתיים. הממשלה בראשות נתניהו היא ממשלה שמשקיעה בחינוך. מחכה לנו עשור של עבודה קשה והשקעה תקציבית כדי שישראל תהפוך להיות אחת המדינות המובילות בעולם, ואני מאמין שהיעד הזה הוא בר השגה".