ח"כ נסים זאב (ש"ס), הודיע כי פתח ב"תכנית מדינית המיועדת להיאבק נגד הגל הגואה של הדה לגיטימציה של ישראל כמדינה יהודית המתגבר בעולם כולו" . לאחר סבב פגישות עם מנהיגים יהודיים בעולם, זאב הקים בכנסת שדולה חדשה ל"ישראל, יהדות ואתיקה גלובלית", שמטרתה לקדם יוזמות, פעילות והסברה מקומית ובינלאומית בשיתוף פעולה הדוק עם ראשי ארגונים יהודיים בינלאומיים ואף להביא בפני הכנסת הצעות חוק לאכיפת החלטות השדולה בנושא התהליך המדיני

ח"כ הרב נסים זאב פתח את "היוזמה המדינית" החדשה שלו בסדרת פגישות מכריעות עם מנהיגים יהודיים בפאריס בשבוע האחרון. סגן השר איוב קרא, השותף לשדולה של זאב, הצטרף לסיור בהזמנת ח"כ זאב. הפגישה הראשונה נערכה עם מנהיגי ה"קריף" - ארגון הגג של הארגונים היהודים בצרפת במטרה לגייס את מנהיגי יהדות צרפת ליוזמה להעביר החלטה בפרלמנט האירופאי להכיר בזכויות העם היהודי כילידים בארץ ישראל בהתאם להכרזת האו"ם על זכויות ילידים והחלטות האו"ם בנושא "תרבות של שלום". ההחלטות המדוברות הועברו במסגרת פעילות האו"ם למען זכויותיהם של עמים ילידים כמו באינדיאנים באמריקה והאבוריג'ינים באוסטרליה.

לפי עקרונות אלו, מסביר זאב, "זכותו של עם ישראל לחיות בכל חלקי המולדת מוגדרת במשפט הבינלאומי ומבטלת את הטענות של אלה הפועלים לדה לגיטימציה של מדינת ישראל כמדינה יהודית. זכותו של העם היהודי לחיות במולדתו ע"פ אמנת האו"ם והמשפט הבינלאומי לא ניתנת לערעור, וכך נבטל את "כלי הנשק" של אויבי ישראל כאילו היהודים הם עם "כובש" ויושבים בשטחים "כבושים". לזכותו של עם ישראל כילידים במולדתו ישנם השלכות משפטיות וחינוכיות. במסגרת החינוכית, היוזמה מיועדת לחזק את הזהות היהודית והאחדות של עם ישראל על ידי הסברה בענין זכותו של העם היהודי לחיות בארץ מולדתו. "

נשיא הקריף, מר פרסקיי והמזכ"ל מר מוזיקנט הסכימו שהיוזמה היא חדשנית ומסוגלת לשנות את התדמית של מדינת ישראל ואף להשפיע בצורה מכריעה על תהליך השלום. הם סיכמו עם ח"כ זאב על שיתוף פעולה הדוק במישור ההסברתי, החינוכי, הדיפלומטי, התקשורתי, ובמישור החקיקתי, בישראל ובגולה. כצעד ראשון הוחלט לשתף פעולה לקיים כנס בנושא בשיתוף עם חברי פרלמנט מהקהילה האירופאית כדי להעביר החלטה בנושא באיחוד האירופי.

בהמשך נפגשו ח"כ זאב וסגן השר קרא עם מנהיגי ארגון יהדות ספרד העולמי אשר נוסד ע"י נסים גאון והפועל להמחשת זכויות יהודים יוצאי ארצות ערב באירופה. הפגישה אורגנה על ידי מנכ"לית הארגון גברת ז'קלין שוורץ. בפגישה הוחלט על שיתוף פעולה בין השדולה החדשה וארגון יהדות ספרד העולמי במטרה להעביר חקיקה באיחוד אירופה בנושא זכויות הפליטים היהודים יוצאי ארצות ערב במקביל לחוק שעבר בכנסת ביוזמת ח"כ זאב.

ח"כ הרב נסים זאב יזם את חוק "פיצויים לפליטים יהודים מארצות ערב במסגרת תהליך השלום" אשר קורא לראש הממשלה להעלות את זכויותיהם של קרוב למיליון פליטים יהודים (אשר נרדפו ונושלו מנכסיהם בארצות ערב עם קום המדינה) במסגרת המשא ומתן לשלום במקביל להעלאת נושא הפליטים הערבים. הקונגרס בארה"ב העביר החלטה דומה בשנת 2008.

פגישה מרגשת ומוצלחת התקיימה גם בלשכת הרבנות הראשית בפאריס בין ח"כ הרב נסים זאב, סגן השר קרא ומשלחת של כעשרה איממים מרחבי פאריס. הפגישה אורגנה על ידי הרב צרפתי, רב האיזור רי –דוארנג' בצרפת, חבר הקריף ומייסד ארגון "המרכז לדו-שיח". נושא הפגישה היה " שבע מצוות בני נח" כיסוד לדו-שיח בין היהדות והאיסלם וכבסיס לתרבות של שלום בין העמים. הנושא הוצג על ידי הרב אברמסון והרב רפפורט (מומחים בנושא) אשר הוזמנו לפאריס על ידי ח"כ נסים זאב למטרה זו. הרב הראשי לפאריס, הרב משאש ברך את הנוכחים. בסיום המפגש המרגש הזמין ח"כ הרב זאב את האיממים לישראל למפגש עם מנהיגי הציבור הערבי בארץ – והם השיבו שהם ישמחו להביא לארץ את בשורת האיסלם המתון הדוגל בשלום וביישום שבע מצוות בני נח – בניגוד לבשורת האיסלם הקיצוני היוצא מהמזרח התיכון.

המשימה הצליחה והמאבק נגד הדה-לגיטימציה של מדינת ישראל יצאה לדרך ביוזמת ח"כ הרב נסים זאב.

התחנה הבאה היא וושינגטון – שם נקבעו פגישות עם חברי קונגרס, סנטורים ומנהיגי הממשל – ולאחר מכן פגישות בניו יורק עם מנהיגים של הארגונים היהודים המרכזיים אשר יגוייסו ליוזמה.