שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים. צילום: התאחדות התעשיינים

על רקע היחלשות היורו והדולר שפוגעים בכושר התחרות של התעשייה הישראלית, נשיא התאחדות התעשיינים קורא לממשלת ישראל לפעול לחיזוק התעשייה והיצוא הישראלי: "יש לגבש סל כלים פיסקאליים במטרה לאפשר למגזר העסקי להתחרות מול העולם, בתנאים של שקל חזק"

קרא עוד...

תמונה: אילוסטרציה

משלחת קרן המטבע הבינלאומית החלה היום את דיוניה בישראל - המשלחת תגיש דו"ח ראשוני לשר האוצר ולנגידה ב-8 בפברואר. המשלחת השנתית של קרן המטבע הבינלאומית (IMF) פתחה היום את דיוניה בארץ. אל ראש המשלחת הנוכחית Craig Beaumont, יתלוו הכלכלנים Mineshima, Peichu Xie ו-Nan Geng Aiko

קרא עוד...

 יצוא ענף הכרייה והחציבה צנח ב- 34% - צילום: אילוסטרציה

התאחדות התעשיינים: נוצר קיפאון ביצוא התעשייתי. מנכ"ל התאחדות התעשיינים: "הממשלה לא דנה בירידות ביצוא ונראה כי החליטה לוותר במודע על העלאת רמת החיים בישראל" קיפאון ביצוא התעשייתי: בחודשים אוקטובר-נובמבר 2016 נרשמה יציבות ביצוא, לאחר צמיחה ריאלית של כ- 0.9% ברבעון השלישי של 2016 לעומת הרבעון השני של 2016. מתחילת השנה נסוג היצוא התעשייתי בשיעור מצטבר ריאלי של כ- 5%. הרמה החודשית הממוצעת של היצוא בתקופה הנסקרת עמדה על כ- 3.5 מיליארד $, הנמוך בכ- 28 מיליון דולר מממוצע הרבע השלישי של 2016.

קרא עוד...

"פינת היצרן הישראלי הקטן והבינוני" הפנינג "כחול לבן"

התאחדות התעשיינים ושופרסל משיקים: "פינת היצרן הישראלי הקטן והבינוני" הפנינג "כחול לבן" ברשת שופרסל: התאחדות התעשיינים ורשת שופרסל, השיקו באירוע חגיגי, את "פינת היצרן הישראלי הקטן והבינוני", במעמד מנכ"ל רשת שופרסל, איציק אברכהן ויו"ר התעשייה הקטנה והבינונית בהתאחדות התעשיינים, התעשיין ליאור לוי. פינה זו תכלול עמדת מכירה נפרדת ומעוצבת בסניפים נבחרים של רשת שופרסל, בה יימכרו מאות מוצרים שונים של יצרנים ישראליים קטנים ובינוניים.

קרא עוד...

בחודש אוקטובר נרשם צמצום בגירעון בסחר החוץ הישראלי בהשוואה לחודש קודם. (אילוסטרציה)

אגף הכלכלן הראשי במשרד האוצר פרסם סקירה כלכלית שבועית. המיקוד השבועי עוסק בהרחבה בחשבון ההון, המהווה את תמונת הראי לחשבון השוטף וכולל את זרמי תנועות ההון אל המדינה וממנה. בפרט יתמקד הניתוח במגבלות על תנועות ההון, היתרונות בהסרתם.

קרא עוד...

משה אשר, מנהל רשות המסים: "הסדרת מיסוי הענף מהווה פריצת דרך משמעותית ביצירת דווחים שקופים ומהימנים של היהלומנים, תוך תשלום מס אמת

רשות המסים בדרך להסדיר את מיסוי ענף היהלומנים בישראל רשות המסים הודיעה היום כי בהמשך לעבודת הוועדה לבחינת דרכי הטיפול ביהלומנים בראשותו של המשנה למנהל רשות המסים, ערן יעקב, ובעקבות דיונים והסכמות עם הבורסה הישראלית ליהלומים והתאחדות תעשייני היהלומים, גובשו הסכמות ביחס למיסויי הענף אשר יבשילו לידי חקיקה כבר בשנת 2017 לפיהן, ירשמו יהלומים בספרי היהלומן (מאזן סוף שנה לצרכי מס) לפי עקרון העלות (למעט חריגים) וירשמו בהנהלת החשבונות לפי שיטת "המלאי התמידי".

קרא עוד...

קבוצת שגריר שירותי רכב מדווחת על תוצאות הרבעון השלישי של 2016 - צמיחה משמעותית ורווח נקי בשנה מוצלחת במיוחד. צמיחה של כ-16.8% בהכנסות ל-46.5 מיליון ש"ח; גידול של 33.5% ב-EBITDA ל–4.6 מיליון ש"ח; מעבר מהפסד נקי של 1 מיליון ש"ח ברבעון המקביל לרווח נקי של 2.1 ש"ח. התחלת הפעלת מיזם אוטותל – מנוע הצמיחה של הקבוצה

קרא עוד...