יורם דבש - נשיא הבורסה ליהלומים (צילום: שחף הבר)

הבורסה ליהלומים תציג את המהפכה הטכנולוגית שהיא מובילה בענף היהלומים בשבוע היהלומים הבינלאומי -  האירוע השנתי המרכזי של ענף היהלומים שיתקיים מה-5 ל-7 לפברואר בבורסה ברמת גן. "בורסת היהלומים הישראלית הופכת את המשבר שעובר ענף היהלומים להזדמנות למהפכה שתעמיד את החדשנות הטכנולוגית במרכז ותהפוך אותה ליתרון הגדול של הענף בישראל. כנס היהלומים השנתי הוא הזדמנות מצוינת להציג את קפיצת הדרך הטכנולוגית שעוברת הבורסה שלנו בפני מאות מבקרים שנוהרים מדי שנה לתערוכה ברמת גן מרחבי תבל", אומר נשיא בורסת היהלומים ברמת גן, יורם דבש.

קרא עוד...

גילוי מרציון

לפני זמן מה, התברר שראש הממשלה ורעייתו מחזיקים חשבונות בארצות הברית. אם גילוי מקרה זה, אשר נענה מיד בהודעה מצד משרד ראש הממשלה שהחשבון נמצא בנאמנות עיוורת, עלתה שאלה כמה שרים ופוליטיקאים בכלל מחזיקים בחשבונות שכאלה, התגלה שמעט מאוד, ויהיו מי שסירבו לדווח על כך לתקשורת.

קרא עוד...

המשלחת הישראלית להודו. יורם דבש שישי מימין בשורה עליונה. (צילום: יחצ הבורסה)

נשיא הבורסה ליהלומים במשלחת בהודו: פועלים כדי שהודו תקל את תנאי הכניסה ליהלומנים ישראלים. "ממשלת הודו מבינה את חשיבות המסחר הפתוח בין הודו לישראל, ובראש בראשונה בענף היהלומים, ואני מעריך שהיא תקל את תנאי הכניסה ליהלומנים ואנשי עסקים ישראלים".

קרא עוד...

קניונים בתל אביב

כשהקניונים הראשונים החלו לצוץ בישראל - ראשון היה דיזינגוף סנטר בסוף שנות ה-70 של המאה העשרים ולאחריו קניון איילון שהחל לפעול ב-1985 - הם עוררו התרגשות עצומה. לאורך שלושה עשורים הפופולריות שלהם הלכה וגאתה, ועוד ועוד מרכזי מסחר מקורים וגדושים בחנויות מכל הסוגים הוקמו בכל רחבי הארץ. אולם המאה ה-21 מציבה בפני הקניונים, לא רק בישראל אלא בכל העולם, אתגר משמעותי מאוד בדמות יריב רב עוצמה: האינטרנט.

קרא עוד...

יורם דבש נשיא הבורסה ליהלומים, חני ישראל ויו"ר ועדת צרכנות וסלולר של הבורסה (צילום: יח"צ)

הבורסה ליהלומים וקבוצת פרטנר חתמו אתמול (24.12), על הסכם לאספקת שירותי תקשורת במסגרתו כלל חברי ועובדי הבורסה ליהלומים בר"ג יוכלו להתחבר ולבחור בין חבילות תקשורת של פרטנר לעסקים.

קרא עוד...

משה כחלון

מפלגת כולנו הוקמה בשנת 2014, והדגל המרכזי שאותו הניפה, ועדיין מניפה כמובן, הוא המאבק ביוקר המחייה שמהווה את אחד האיומים המשמעותיים על הלכידות החברתית בישראל.

קרא עוד...

עסקים משפחתיים בישראל

כחמישים אלף עסקים נפתחים בישראל מדי שנה, חלק מהם – משפחתיים. זהו נתון מרשים, אך חשוב לדעת כי כארבעים אלף עסקים ואפילו יותר, כך נהוג להעריך, נסגרים מדי שנה בשנה. כאשר העסק שנסגר הינו עסק משפחתי, המצב עגום במיוחד. זהו חלום משפחתי שיורד לטמיון ועשוי להביא לאובדן פרנסה של משפחה גרעינית, של כמה דורות ואף של משפחה מורחבת.

קרא עוד...