מפקחי רשות מקרקעי ישראל בסיוע שוטרי מתפ"א פינו השבוע מסיג גבול בשם אלעד בוסקילה שפלש ובנה מבנה מגורים על אדמות המדינה באזור נוף ים, ללא היתר ובניגוד לחוק. בוסקילה השתלט על קרקע ציבורית בשטח של כ-500 מ"ר

כלים

מפקחי רשות מקרקעי ישראל בסיוע שוטרי יחידת מתפ"א ביצעו השבוע צו סילוק פולשים שהוצא כנגד פולש בשם אלעד בוסקילה, שהשתלט על אדמות מדינה בהרצליה באזור נוף ים והקים עליהן בית מגורים בו התגורר עם משפחתו.

הפלישה לאדמות המדינה, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל, אותרה במהלך אחת הפעילויות שמנהלים מפקחי רשות מקרקעי ישראל לאיתור עבירות בנייה וקרקע, לפני כשלוש שנים. מפקחי הרשות הזהירו את הפולש כי עליו לפנות את הקרקע ואף הוציאו כנגדו צו סילוק פולשים, אך מסיג הגבול לא ציית לצו ואף פנה לבית המשפט בבקשה לעכב את ביצוע הצו - אך מקץ הדיון המשפטי, בקשתו נדחתה.

לאחר שהצו לפינוי הקרקע נבחן ואושר בבית המשפט, הגיעו מפקחי רשות מקרקעי ישראל בליווי שוטרי מתפ"א לשטח, פינו מהשטח את הציוד ותכולת המבנה שהועברו לרשותו של בוסקילה, והרסו את המבנה הבלתי חוקי. הקרקע עליה השתלט בוסקילה, בשטח של כחצי דונם בחלק הצפוני של איזור כפר רשף בהרצליה, הוחזרה למאגר הקרקעות הציבורי.

כעת בוחנת רשות מקרקעי ישראל, בתיאום עם פרקליטות המדינה, הגשה של תביעה נוספת נגד בוסקילה, בה יידרש מסיג הגבול להחזיר לקופת המדינה את עלויות הפינוי, לרבות עלויות כוח האדם – מפקחים, שוטרים ופועלים – ועלויות הציוד המכני הנדרש להריסת המבנה ופינוי הפסולת, בנוסף לדמי שימוש רטרואקטיביים בקרקע.

"לפולש הוסבר בכל דרך אפשרית כי עליו לציית להוראות החוק ובתי המשפט, להרוס בעצמו את המבנה שהוקם ללא היתר, ולפנות את הקרקע הציבורית אליה פלש. לצערנו הוא בחר להתעלם מהצו ומפסיקת בית המשפט ובכך הביא על עצמו ומשפחתו פינוי בליווי המשטרה שבהחלט יכול להתפתח בהמשך גם לתביעות נוספות - על העבירה הפלילית שביצע בשעה שהסיג גבול, ועל עלויות הפינוי שגרם לקופת המדינה. מפקחי רשות מקרקעי ישראל ימשיכו לבצע את משימתם בשמירה על הקרקעות הציבוריות בכל רחבי הארץ וביישום מדיניות האכיפה המחמירה, שנועדה להרתיע פולשים ומסיגי גבול", אומר עמיר גילת, מנהל מחוז מרכז בחטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS