עם הגיעך לטרימסטר השלישי והאחרון מפלס ההתרגשות מתחיל לעלות, שכן בעוד זמן קצר מאוד (שרק מרגיש כמו זמן ארוך מאוד), את תפגשי לראשונה את תינוקך. ייתכן שתתחילי להרגיש תסמינים המבשרים על בוא הלידה כמו צירי ברקסטון היקס או הפרשות חומות שיכולות להיווצר בעקבות נפילתו של הפקק הרירי. משום כך מומלץ להכין תיק לבית החולים שבו יהיו כל הפריטים שאת צריכה לפני הלידה, אחרי הלידה ובשביל הבייבי שלך.

קרא עוד...

משפחות רבות יוצאות לטייל בארץ ובחו"ל עם הילדים ומדובר בחוויה מגבשת להפליא בדרך להפקת זיכרונות לכל החיים.
אך אין ספק שכאשר יש תינוק ההליך נעשה מהבחינה לוגיסטית מורכב יותר, ועם זאת, אין פירוש הדבר שצריך חלילה לוותר על היציאה לטיול.
כל שצריך זה רק להיערך בהתאם, כך שכל מה שתצטרכו יהיה אתכם על מנת לספק את הנוחות המרבית לטיול עם הבייבי, בין אם מדובר בטיול אורבני או טיול בחיק הטבע.
לפניכם מספר טיפים - כיצד להצטייד נכון לקראת הטיול הבא עם התינוק והמלצה על פריטים שכדאי לארוז ולהביא עמכם לכל יעד:

קרא עוד...

קרדיט תמונה: pexels

גוף האישה עובר שינויים פיזיולוגיים רבים בדרך אל ההיריון, אך גם לאחר הקליטה וגם לאחר הלידה לא תמים השינויים. גם לאחר הלידה מצפים לגוף האישה עוד שינויים נוספים שעימם יש להתמודד עד שהגוף מתאזן חזרה וחוזר לעצמו.

קרא עוד...

ייתכן כי בשלושת החודשים הראשונים שתינוקכם המתוק ינק חלב אם או שתה רק תמ"ל היה לכם זמן לפנטז כיצד זה יהיה כשהפשוש הקטן הזה יתחיל לאכול יחד עם שאר בני הבית. יכול להיות שחשבתם שתראו את כל הילדים שלכם והתינוק הקטן יושבים לשולחן ואכלים ביחד בשקט ובסדר מופתי. ככה זה כשיש זמן לחלום.

אך האמת לא יכולה להיות רחוקה יותר מהתיאור הזה, ברוכים הבאים למציאות. האכלתו של תינוק יכולה להיות כרוכה בהרבה בלגן, לכלוך, תסכול ובכי גם שלו וגם שלכם. איך בכל זאת תוכלו להתגבר על המשוכה הזו ולהגיע אל אותו חלום מתוק? לפניכם מספר פתרונות מצוינים.

קרא עוד...

קרדיט תמונה: pexels

הגוף הנשי עובר שינויים רבים בעת ההיריון, אפשר אף לומר טרנספורמציה מוחלטת. התרחבות האגן והבטן, גדילת החזה והגוף, עליית מסת הדם וההורמונים ועוד שלל תופעות פיזיולוגיות אשר מטרתן הן לסייע לכל אישה להביא חיים חדשים לעולם. במאמר זה נדון אילו שינויים עובר הגוף לאחר הלידה המבורכת.

קרא עוד...

אז, המשפחה הולכת להתרחב ואתם בהיריון עם ילד או ילדה שהולכים להוסיף עוד אושר לחיים שלכם, איזה כיף – אין לנו ספק שזו אחת הבשורות הכי משמחות בחיים של אדם!

כל הורה עתידי רוצה להיות בטוח שהילד שלו מגיע לעולם שלם ובריא, זו הסיבה שהיריון מלווה בדרך כלל באינספור בדיקות. דיקור מי שפיר היא רק אחת מהן.

המאמר הזה מוקדש לכל אבא ואמא, והוא נועד היא לתת לכם מידע מקצועי בנושא בדיקת מי שפיר – מה מטרתה ולמי מומלץ לבצע אותה.

 

קרא עוד...

קרדיט תמונה: FREEPIK

מתנות

כאשר מישהי קרובה לנו יולדת זו התרגשות עצומה, הלב יוצא מרוב שמחה והרצון הוא לספר על כך לכל העולם וגם לפנק את היולדת הן אם זו אחות, בת דודה או חברה קרובה. המחשבות מתרוצצות בראש ויש רצון עז לקנות לה מתנות ולפנק אותה בכל מיני רעיונות מקוריים ויצירתיים. יש כאלו שמכינות להן אוכל טעים, עוגה או עוגיות ומביאות להן את המארזים הללו לבית החולים כדי להקל עליהן בימים הראשונים, שבהן הן עדיין סובלות מכאבים ומההשלכות של תהליך הלידה. אחרות רוכשות מתנות ייחודיות ליולדת כמו פיזמה נעימה, נעלי בית היתוליות, בושם חדש, תכשירים קוסמטיים ועוד.

קרא עוד...

קרדיט תמונה Depositphotos

אין עוררין על כך כי תרומה רוחנית חשובה מאוד על מנת לקדם מטרה מסוימת או רעיון מסוים. עם זאת התרומה הרוחנית ברוב המקרים לא תאפשר להשיג את אותה מטרה או את אותו רעיון. תרומה פיזית מצד שני יכולה להעניק את האקס פקטור שיביא איתו את קפיצת המדרגה. זוהי הסיבה שבגללה כל מי שייכנס לעובי הקורה יגלה עד כמה התרומה הפיזית היא חשובה. אל תחשבו כי תרומה שמוגדרת פיזית היא תרומה כספית, מדובר על תרומה מגוונת. כזאת שיכולה להיות מיושמת בכל מיני אופנים שונים בהתאם למציאות בשטח. אתם קובעים באיזה דרך תרצו לתרום את התרומה הפיזית שלכם על מנת לקדם רעיון כזה או אחר.

קרא עוד...

זוגות חד מיניים אשר מעוניינים להביא ילד, תוהים כיצד הם יכולים לעשות זאת והאם הם יכולים לעשות זאת גם בישראל. הליך פונדקאות לזוגות חד מיניים התאפשר עד כמה בעיקר במדינות מסוימות כגון: ארצות הברית, קנדה ובקולומביה שמהווה יעד חדש באופן יחסי. יחד עם זאת, בשל המחאה ההולכת וגוברת של זוגות חד מיניים לגבי רצונם לעבור את ההליך המדובר בישראל, ולקבל את הזכות המגיעה להם כפי שזוג דו מיני יכול לקבל, לאחרונה התקבלה פסיקה בבג"צ הנוגעת לפונדקאות בקרב זוגות חד מיניים ובקרוב גם הם יוכלו לבצע הליך פונדקאות בישראל.

קרא עוד...

קרדיט: freepik

רקע

לפני שנצלול לעדכונים הנוגעים להתפתחויות בתחום הפונדקאות בישראל של 2021, כמה מילות הקדמה ורקע כללי. נתחיל עם השאלה המתבקשת, מהי בעצם פונדקאות? ובכן ביסוד פונדקאות הוא הליך במסגרתו אישה נושאת ברחמה עובר אשר נוצר מהפריית ביצית שאינה שלה.

קרא עוד...