הרב אלי סדן, ראש המכינה הקדם צבאית בעלי, יורה לכל הכוונים. בראיון שיתפרסם במגזין 'מוצש' מבית 'מקור ראשון' ביום שישי הקרוב מותח סדן ביקורת על פולחן רבין ואומר: "לרבין אין שום מורשת כמנהיג וכראש ממשלה"; "רבין גרם את הנזקים הכי חמורים בתולדות מדינת ישראל"; "הסכמי אוסלו הם הפשע היותר נורא שאי פעם ממשלה בישראל פעלה נגד העם". מנגד, מפנה הרב סדן אצבע מאשימה כלפי הרבנים בציונות הדתית "שנאה לשם שמיים"; "יגאל עמיר וברוך גולדשטיין הושפעו מרוח עוועים שמסתובבת בציבור שלנו וגם מגובה על ידי תלמידי חכמים"

הכתבה המלאה כפי שתתפרסם במגזין 'מוצש' מבית 'מקור ראשון' ביום שישי הקרוב:

יום הזיכרון לרבין אמנם חלף עבר לו, אבל לידי המגזין "מוצש" הגיעה שיחה שערך הרב אלי סדן, ראש מכינת "בני דוד" בעלי ומבכירי רבני הציונות הדתית, לתלמידיו לקראת יום השנה לרצח. במשך שעה ארוכה דיבר ראש המכינה שרבים מבוגריה ממלאים את שורות הקצונה בצה"ל, על זכויותיו וחסרונותיו של רבין, על "הפולחן" שמשמש לדבריו קרדום להילחם בהתיישבות, על המקורות הרוחניים של יגאל עמיר ועל רבנים שלדעתו גוררים את החברה הישראלית לאסון.

בתחילה, במשך דקות ארוכות, מנה הרב סדן את זכויותיו הרבות של יצחק רבין, שהיה לדבריו "אדם שסיכן את חייו בשביל תקומת מדינת ישראל והיה בבית עם האישה והילדים שלו פחות מרוב האנשים במדינת ישראל כי עסק בענייני ציבור למען עם ישראל. את הזכויות שלו ודאי אף אחד לא יוכל לקחת ממנו ואני משוכנע שבשמיים יש לו את כל הכבוד הראוי על המעשים הטובים שעשה".

אך הביקורת של הרב סדן נגד רבין הייתה חריפה הרבה יותר: "רבין כמנהיג, כפוליטיקאי, זה האב טיפוס של המפא"יניק השחצן שחושב שהמדינה שלו, שעושה את כל הטעויות האפשרויות - אבל זה לא מפריע לכל ההיסטוריונים להלל ולשבח אותו. הוא זה שפיקד על היחידה שפתחה באש על אלטלנה וזה עצמו זוועת עולם".

הרב סדן טען עוד כי רבין לקח את הקרדיט על ניצחון מלחמת ששת הימים מעזר וייצמן. "רבין כרמטכ"ל מלחמת ששת הימים התמוטט ביום שפרצה המלחמה, אושפז בביתו נפשית ובעצם מי שניהל את מלחמת ששת הימים זה עזר וייצמן".

אך הדברים החריפים ביותר של הרב סדן נגד רבין נאמרו על תמיכתו העיקשת בהסכמי אוסלו: "הכי מבייש זה שהסכמי אוסלו נעשו לו מאחורי הגב, מה שמראה כמה הוא היה מנהיג רופס ולא רציני שתחת האף שלו עשו דבר כזה, ובמקום ברגע שנודע לו להעיף את שמעון פרס שחתר תחתיו, לדפוק על השולחן ולעצור את כל התהליך, כיוון שהוא חשב שזה משתלם לו הוא הלך עם זה".

עוד הוסיף הרב סדן: "אותם הסכמים גבו מחיר של מאות רבות של יהודים שנרצחו, אלפי פצועים, משפחות שכולות ונזק בלתי הפיך...כל הבור שמדינת ישראל שקועה בו מבחינה בינלאומית ומבחינה צבאית מול החמאס והחיזבאללה, הכל מתחיל מהסכמי אוסלו שזה היה הפשע היותר נורא שאי פעם ממשלה בישראל פעלה נגד העם".

החצי השני של השיעור הוקדש למקורות הרוחניים של רוצח ראש הממשלה וגם לביקורת פנימית נגד רבנים בציונות הדתית. "שייבדקו טוב טוב", אמר הרב סדן בהתייחס ליגאל עמיר, "איפה האיש הזה למד בישיבה תיכונית ובישיבת הסדר ואחרי כך איפה הוא למד תורה בתקופה שהוא היה באוניברסיטה, ותראו שבין שלושת הגורמים האלה יש קו משותף אחד: לומדים שם גמרא והלכה ולא לומדים אמונה, ודאי שלא לומדים שם אמונת עתנו ולא בעיות הדור והשעה".

את הביקורת על חוסר הבנת "בעיות הדור והשעה" הפנה הרב סדן גם לרבנים: "בצער אני אומר, יש תלמידי חכמים שהם צדיקים באופן אישי והם גאונים בש"ס ופוסקים ולא למדו ולא שמשו ב'אורות' וב'עקבי הצאן' ובכל המשנה הסבוכה של הדור והשעה. זה מצער שאנשים מורים דרך בדבר שהם לא למדו אותו".

ראש המכינה דרש כי הוא איננו "מדבר באוויר" אלא על "דמויות ידועות, על תלמידי חכמים מאוד חשובים שמשום כבודם אני לא מזכיר אותם בשמם". הרב סדן הסביר כי הוא משמיע את הביקורת הזאת בגלל שיגאל עמיר וגם ברוך גודלשטיין לא פעלו בחלל מנותק: "אני אומר את הדברים בחריפות מפני שביסוד הדברים זה לא מתחיל מאיזשהו אדם אחד טיפש. זה מתחיל מרוח עוועים שמסתובבת בציבור שלנו וגם מגובה על ידי תלמידי חכמים".