כלים

בספירה הארצית שנערכה היום מסתבר כי בנחל הקישון מתקיימת מושבת לינת קורמורנים הגדולה בארץ. רשות נחל הקישון מדווחת כי בספירת קורמורנים שנערכה היום בבוקר (3.1.2012) נספרו 3,485 קורמורנים גדולים במורד נחל קישון

(צילום:רשות נחל הקישון)

לדברי שרון נסים, מנכ"לית רשות נחל הקישון: "הגידול במספר הקורמורנים במרוצת השנים מוכיח את התמורה הגדולה, שחלה בנחל בעקבות עבודות שימור ושיקום הנחל וכן הפיקוח והבקרה שהרשות מבצעת".

הבוקר, 3.1.2012, ערכה רשות נחל הקישון ספירה של קורמורנים גדולים במורד נחל קישון, בה נספרו 3,485 פרטים. ברשות מדווחים, כי עיקר הקורמורנים שוכנים על שתי שדרות איקליפטוס על גדת נחל קישון, ליד גשר ההסתדרות בחיפה והמהווים את מושבת הלינה הגדולה בארץ. בשנים האחרונות כתוצאה מתהליך שיקום הקישון וריבוי הדגים במימיו, יותר ויותר קורמורנים מוצאים את מורד הקישון כאתר מזמין עבורם.

את הספירה באזור הנחל ביצעו ממונה הפיקוח של רשות נחל הקישון, אלון בן- מאיר ומהנדס הסביבה, גיל גוטמן, עם הזריחה, כאשר להקות הקורמורנים עדיין לנות על עצי האיקליפטוס בגדות הנחל. הספירה בקישון נערכה במסגרת ספירת הקורמורנים הארצית (הנערכת ע"י רשות הטבע והגנים) ובמסגרת ספירת קורמורנים המתבצעת השבוע באירופה.

"קורמורן גדול" הנו הגדול מבין עופות המים האירופאים המגיע לארצנו בתקופת הסתיו והחורף. עופות אלה חורפים בישראל ונשארים באזורנו עד סוף מרץ. הקורמורן ניזון מדגים וידוע כצוללן מצוין.

ברשות מציינים לטובה את העליה המשמעותית המתמשכת במספר הקורמורנים הפוקדים את נחל קישון בשנים האחרונות.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS