הפורום לשוויון בנטל ו"ישראל חופשית" יפגינו ביום א' אל מול משרדי הממשלה בדרישה: לא דחיית ההכרעה על חוק טל - אלא ביטולו. אזרחים רבים יעזבו את עבודתם, עשרות סטודנטים ותלמידים יבטלו לימודיהם, ויעלו להפגנה בעד ביטולו לאלתר של חוק טל

חברי הפורום לשוויון בנטל, פעילי "ישראל חופשית", סטודנטים, תלמידים, ואזרחים רבים נוספים יפגינו ביום א' הקרוב אל מול משרד ראש הממשלה בדרך רופין ירושלים, בשעה 9:30 בבוקר, עת נכנסים רכבי השרד של חברי הממשלה במטרה להזכיר להם כי הציבור דורש את ביטולו לאלתר של חוק טל.

בדף הפייסבוק של ההפגנה נכתב: "על חברי הממשלה ונציגי הציבור לזכור כי אנחנו לא עובדים אצלם – הם עובדים אצלנו. לא עוד הבטחות, לא עוד ספינים, לא עוד עיכובים, לא עוד הארכות. בפני ממשלת ישראל עמדו 10 שנים למציאת פתרון ראוי אשר אינו פוגע באופן מובהק בשוויון, באחדות ובביטחון אוכלוסיית ישראל. אנו דורשים כי יבוטל חוק טל לאלתר!".

"זה חוק מביש שעושה הבדלה בין דם לדם. איך יכול להיות שבמדינה דמוקרטית שיוויונית יש הפלייה בחובה להיהרג - את כולם מכריחים בחוק לסכן את חייהם למען המדינה, פרט למיגזר מסויים שנציגיו בכנסת מעיזים לדרוש פטור מהשוויון במוות?" אומר מיקי גיצין, מנכ"ל ישראל חופשית.

"בתקופה כזאת, בה הציבור הישראלי מתעורר ומעז לדרוש שיוויון וחלוקה צודקת של החובות והזכויות, היה ראוי שמדינת ישראל תעלה על נס את גיבורי הנח"ל החרדי, שח"ר ושאר מסגרות השירות בצה"ל אליהן מתגייסים חרדים. אותם חרדים המתגייסים לצה"ל הם גיבורים בחזקה כפולה ומכופלת – הם מציבים עצמם בחזית מול האוייב למרות שיכלו להתחמק מכך, ובבית הם סובלים פעמיים, מיחס מזלזל של הציבור החרדי וגם מיחס מזלזל של הציבור הכללי בישראל, שלא תמיד יודע להעריך את מסירותם והקרבתם." מוסיף גיצין.

"50% מאזרחי ישראל המשרתים בצבא חובה, נקראים לדגל לאימוני מילואים, פעילויות הגנה ומלחמות, עובדים ומשלמים מיסים ומבינים כי לא יוכלו לשאת עוד על כתפיהם את 50% את 50% הנותרים אשר אינם עושים דבר למען המדינה בה הם חיים". אמר רועי לביא, ממובילי מכתב המילואימניקים לביטול חוק טל.

מהפורום לשוויון בנטל נמסר: "די לאפליה בין דם לדם. על לממשלת ישראל להחליט על מי מציבור האזרחים לסכן את חייו למען תרומה למדינה ומי מהציבור פטור מעול זה. מזה עשור שלא נמצא פתרון לחוק טל המפלה, כפי שציינו שופטי בג"צ אנו דורשים החלת חוק גיוס חובה כלשונו על כל אזרחי המדינה ומי שצה"ל יבחר שלא לגייס יעבור לשירות לאומי או אזרחי.

עוד הוסיפו חברי הפורום: " מתן שנה נוספת לחוק לא תיצור כל הבדל, מלבד מתן פרצה לתעתוע נוסף בציבור ולספינים פוליטיים של מפלגות המטפחות את חוסר השוויון בחברה הישראלית בכדי לשמר את כיסאם".

בין משתתפי ותומכי ההפגנה ניתן למצוא את "ישראל חופשית", מועצת התלמידים והנוער הארצית, התאחדות הסטודנטים, עמותת מתפקדים, חדו"ש וארגונים רבים נוספים.