כלים

כ-200 סטודנטים לרפואה מאוניברסיטת תל אביב הפגינו היום באוניברסיטה במהלך ביקור רה"מ. רה"מ בנימין נתניהו הגיע לאוניברסיטה לכנס שנערך באולם סמולארש למען ניצולי השואה. הסטודנטים לבשו חלוקים עליהם נכתב: "הצילו את הרפואה הציבורית"

הרופאים לעתיד בחרו להפגין "הפגנה שקטה", על מנת שלא לפגוע בציבור באי הטקס, ונשאו את השלטים בדממה. מדי פעם נשמעו סטודנטים שהחלו לקרוא בקול, אך הפסיקו לאחר שהתבקשו לשמור על המעמד מחבריהם הסטודנטים. "לא באנו לפגוע באף אחד, בטח שלא בציבור המבוגר שהגיע היום לטקס. המאבק הזה הוא למענם", אמרו הסטודנטים.

אורחי הטקס, מצידם, הביעו תמיכה בסטודנטים ואף לקחו מדבקות שחילקו הסטודנטים עליהם נכתב "להציל את הרפואה הציבורית בישראל". "אנחנו איתכם!", קראו לעברם המשתתפים, שנשאו שלטים: "אין מי שיטפל באמא שלך", "אין מי שיטפל בתינוק שלך", "להציל את הרפואה הציבורית בישראל".

גלעד אלון, יו"ר אגודת הסטודנטים לרפואה באונ' ת"א, אמר בהפגנה: "ניצולי השואה הם ציבור מבוגר שנזקק לשירותי הרפואה הציבורית. הציבור הזה, כמו כולנו, סובל ממערכת חולה מאוד, שצריכה לעבור רפורמה חריפה ביותר כדי לעמוד בסטנדרטים של מדינה מערבית. מעבר למאבק של סטודנטים לרפואה ורופאים, זהו מאבק ציבורי. אנחנו הסטודנטים גם רופאים לעתיד וגם צרכנים של המערכת. במציאות העצובה של היום, כל מי שחולה ומגיע לחדר מיון, מוצא מערכת חולה מאוד."

רן לבנה, יו"ר אגודת הסטודנטים: "בזמן בו ראש הממשלה נואם בטקסים, מפגינים סטודנטים הקוראים להצלת הרפואה הציבורית. חבל שראש הממשלה שלנו מעדיף לנאום בפני ניצולי שואה במקום לסייע להם ע"י קידום מהלך שיבטיח טיפול רפואי ציבורי ואיכותי. אנחנו גאים בסטודנטים שלנו על כך שהם יוצאים למאבק נוסף, וקוראים לראש הממשלה לקום ולקחת אחריות, ולדאוג לכך שהציבור המבוגר ויתר אזרחי מדינת ישראל יקבלו את טיפול רפואי נאות."