השר כץ מרחיב את הסדר ההנחות לסטודנטים ולאזרחים הותיקים ברכבת ישראל. מהיום: הנחה של 30% ומעלה לסטודנטים גם ברכבת. מהחודש הבא: הנחה של 50% ברכבת, לסטודנטים בעלי כרטיס מנוי סטודנטיאלי. השר כץ: מהיום יינתנו הנחות ברכבת לאזרחים ותיקים כבר מגיל 60 לנשים ו-65 לגברים

כלים

בשורה טובה לציבור הסטודנטים. החל מהיום יהיו הסטודנטים זכאים להנחה של 30% ומעלה, בכל קווי רכבת ישראל. כך הודיע שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.

השר כץ ציין כי ההנחה בשיעור של 30% תינתן ברכישת כרטיסי "הלוך ושוב" ואילו על כרטיסיות תינתן הנחה של 33%. עד היום, היו הסטודנטים זכאים להנחה של 10% ברכישת כרטיס בודד בנסיעות בינעירוניות בלבד.

כך למשל, כרטיסייה של 12 נסיעות בקו תל אביב- באר שבע תעלה לסטודנט 232 שקל, במקום 348 שקל ברכישת 12 כרטיסים בודדים, הנחה של 33%, ואילו כרטיס "הלוך ושוב" בקו זה יעלה 41 שקל, במקום 59 שקל ברכישת זוג כרטיסים בודדים, הנחה של 30%.

כרטיסייה של 12 נסיעות בקו נהריה - תל אביב תעלה לסטודנט 344 שקל, במקום 522 שקל, ברכישת 12 כרטיסים בודדים, בעוד כרטיס "הלוך ושוב" בקו זה יעלה 61 שקל, במקום 87 שקל ברכישת זוג כרטיסים בודדים. כרטיסייה של 12 נסיעות בקו נהריה - באר שבע תעלה 572 שקל במקום 858 שקל, ברכישת 12 כרטיסים בודדים, בעוד שמחיר כרטיס "הלוך ושוב" יעמוד כעת על 100.5 שקלים, במקום 143 שקל ברכישת זוג כרטיסים בודדים.

שר התחבורה הודיע כי מ-1 בינואר 2012 סטודנטים המחזיקים בכרטיס מנוי סמסטריאלי או שנתי, יהיו זכאים לרכוש כרטיס נסיעה בכל קווי הרכבת בארץ בהנחה של 50%. ההנחה תינתן לכרטיסיות וכרטיסים בודדים.

יצוין כי ההנחות החדשות ברכבת ישראל מצטרפות להסדר ההנחות שהונהג מתחילת חודש נובמבר בכל קווי האוטובוסים בארץ. בהתאם להסדר זה, זכאים סטודנטים הרוכשים כרטיס מנוי סטודנטיאלי להנחה של 50% בכל רכישת כרטיס נסיעה בודד או ברכישת כרטיסיות ברחבי הארץ, באמצעות כרטיס ה"רב קו".

סטודנטים שלא רכשו כרטיס מנוי סטודנטיאלי, זכאים להנחה בשיעור של 33% ברכישת כרטיסיות והנחה של 30% בכרטיסי הלוך ושוב שמחיר נסיעה בודדת עולה על 24 שקל.

"רכבת ישראל היא הפתרון הטוב, המהיר והבטוח ביותר לעשרות אלפי הסטודנטים הלומדים באוניברסיטאות ובמכללות בכל רחבי הארץ. עלינו להקל על הסטודנטים ככל שניתן ולאפשר להם נסיעה זולה במחיר השווה לכל נפש", אמר השר כץ.

השר כץ החליט בנוסף כי מהיום, אזרחים ותיקים יהיו זכאים לקבל הנחה של 50% ברכבת ישראל, כבר מגיל 60 עבור נשים, במקום 62 כנהוג כיום, ומגיל 65 עבור גברים, במקום 67 כיום. זאת בדומה לנהוג כיום בקווי האוטובוסים של התחבורה הציבורית.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS