בראיון שיתפרסם ביום שישי הקרוב במגזין התרבות 'מוצש' של העיתון 'מקור ראשון' אומר יו"ר המכינה החילונית דני זמיר כי הוא פועל לכך שצה"ל יפסיק את שבתות האירוח של הרב לבנון עם תלמידיו החיילים בבסיסי צה"ל, אחרת יפנה לבג"צ: "זו שערורייה שצה"ל פותח את שעריו למי שמטיף לסירוב פקודה ומגלה שוביניזם גמור"

האמירה של הרב אליקים לבנון בראיון לרדיו 'קול חי', כי עדיף לעמוד מול כיתת יורים ולא לשמוע שירת נשים הצליחה לחמם את דני זמיר יו"ר המכינה הקדם צבאית "רבין".

זמיר דרש מתלמידותיו בצה"ל לדווח לו על כל ניסיון של "השתקה" בטקסים צבאיים בגלל לחץ של גורמים דתיים. עכשיו, הוא גם פועל לכך שצה"ל יפסיק את שבתות האירוח של הרב לבנון עם תלמידיו החיילים בבסיסי צה"ל.

בראיון שיתפרסם ביום שישי הקרוב במגזין 'מוצש' מבית 'מקור ראשון' אומר זמיר כי אם צה"ל לא יפסיק את השבתות הללו, הוא יגיע לבג"ץ "זו שערורייה שצה"ל פותח את שעריו למי שמטיף לסירוב פקודה ומגלה שוביניזם גמור".

לדעת זמיר, מדובר במאבק על הריבונות הממלכתית בצה"ל וכמו בימי אלטלנה צריך לדעת מתי לחתוך.

"התפיסה הממלכתית עומדת היום בקרב גורלי על הריבונות וכמו שבקרב על הריבונות הופעל התותח נגד אלטלנה, אז באופן מטאפורי צריך להפעיל אמצעים שיאפשרו למדינת ישראל לשמור על ריבונותה", אומר זמיר שגם מודה לאל שרוב הקצינים הדתיים "לא הולכים אחרי רבנים שוביניסטים כמו לבנון אלא אחרי רבני המכינות".

הרב לבנון סירב להגיב לדבריו של זמיר אך הפנה לדברים שפרסם אודות האיסור לשמוע שירת נשים "אם כופים אדם לעבור עבירה בפרהסיה, בפני 10 יהודים, בכוונה לאלץ אותו לעבור עבירה, אפילו על מצוה קלה, יהרג ואל יעבור. אם מערכת ציבורית כופה על אדם לעבור עבירה, כדוגמת 'קול באישה ערוה', נראה שהמצב דומה להלכה זו".

יחד עם זאת, הרב הדגיש כי דבריו נאמרו בראיון קצר ברדיו 'קול חי', וכי למרות שוודאי יש לכך בסיס הלכתי, כדי להפוך זאת הלכה למעשה הדרך ארוכה.