ח''כ איילת נחמיאס ורבין פנתה היום לשר הביטחון בנוגע לתנאיהם של 1,600 חיילי המילואים שגוייסו בצו 8 וטענה, כי "לא ייתכן שכל פעם מחדש יתלוננו חיילי המילואים על חוסר ההיערכות של מערכת הביטחון לגיוסם, החל ממחסור במקומות לינה ועד לקבלת נשק לא מתאים.

לדברי נחמיאס - ורבין, לא ייתכן, כי הלוחמים יצויידו באפודים ישנים וכבדים ובנשקים מסוג אם 16 כאשר ייעודם הוא לאבטח בין היתר תחבורה ציבורית, כלומר עליהם להיות זמינים ומהירי תגובה.

"אין צורך להיות בטחוניסט דגול כדי לדעת, כי עם נשק ארוך מסוג אם 16 ואפוד ישן וכבד במיוחד פעילות האבטחה באוטובוסים אינה אפקטיבית. דווקא בסוג לחימה בו נתקלנו בימים האחרונים, זמן התגובה של הלוחמים הוא קריטי כדי למנוע נפגעים נוספים בעת אירוע".

עוד הוסיפה ח''כ נחמיאס ורבין, כי *"אסור לנו להתייחס לחיילי המילואים כלוחמים סוג ב'. כאשר אפילו תנאי הלחימה הבסיסיים לא מוענקים להם, לא ניתן לפרש זאת אחרת מלבד כישלון מהדהד של מערכת הביטחון. יצירת מערך מילואים הולם ויצירת קשרי גומלין בין מערך המילואים לבין מערכת הביטחון הוא הצעד הראשון בשיקום האמון ביניהם".

במסגרת פעילותה הציבורית וכאשת סא"ל (במיל) בשריון הקימה חה"כ נחמיאס ורבין את "קהילת משפחות המילואימניקים", שמטרתו לחזק את הקשר בין משפחות המילואימניקים לצה"ל.

הפורום הוקם מתוך הכרה בחשיבות מערך המילואים וחשיבות המשפחה כמקור לתמיכה ולחיזוק אנשי המילואים