כלים

שלושה מטיילים, שנכנסו לשמורת טבע סגורה למטיילים ואיבדו בה את דרכם, עלו אתמול למשלם המיסים עשרות אלפי שקלים- וייתכן שגם סיכנו את עתיד העופות הדורסים באזור. השלושה, תושבי אזור המרכז, נכנסו במהלך אתמול לנחל חבר, שבשמורת טבע מדבר יהודה, מתוך מטרה לבצע בו מסלול אותו תכננו מראש- בידיעה שהטיול במקום אסור, שכן הדבר מצוין בברור ע"ג מפת סימון שבילים שהייתה ברשותם

לקראת שעות אחה"צ איבדו השלושה את דרכם והזעיקו את כוחות החילוץ, שהחלו בניסיונות לאתר את השלושה. בשל רדת החשיכה, רק לאחר שכוחות החילוץ ירו נורי תאורה זוהו שלושת המטיילים, כשהם תקועים באמצע מדרון תלול.

פקחי רשות הטבע והגנים, לצד חברי יחידות החילוץ ערד וגוש עציון, הגיעו לאזור בו נתקעו המטיילים, שבנוסף לכניסה לשמורה סגורה למבקרים גם ירדו מהשבילים בשמורה אל עבר המצוק, בו מקננים דורסים נדירים. מאחר ולא ניתן היה לחלצם הוזמן מסוק, שהחל להעלות את המטיילים באמצעות כבל, וזאת מאחר ולא היו תנאים לנחיתתו. המטיילים חולצו מהשטח בשעה 22:30, אז נחקרו באזהרה ע"י פקח רשות הטבע והגנים במדבר יהודה- ושוחררו לביתם לאחר מכן.

רביב שפירא, מנהל מחוז דרום של רשות הטבע והגנים: "מדובר באירוע חמור מאוד, שעלה למשלם המיסים עשרות אלפי שקלים והעמיד את אוכלוסיית הדורסים במקום, שזה עתה החלו לקנן, בסכנה חמורה. שלושת המטיילים ידעו שהם עוברים על החוק- הם סימנו את המסלול ע"ג מפה בה היה מצוין בפירוש שהכניסה לאזור אסורה, וגם בתוך השמורה נהגו בחוסר אחריות משווע. בימים הקרובים יבדקו פקחי רשות הטבע והגנים את מצב הקינונים בנחל ואני מקווה שחוסר האחריות שלהם לא גרם לנזק נוסף, מעבר לזה הכלכלי. חשוב להדגיש שמדובר בעבירה פלילית לכל עניין ודבר, ובהתאם לכך פתחנו תיק חקירה לשלושה. נמצה איתם את הדין ככל שהחוק מאפשר, ואני מקווה שלהבא הם יחשבו פעמיים בטרם יפעלו בפזיזות שכזו- ויגרמו לנזק רב כל כך."