ביום רביעי הקרוב (25.1) המחאה לשדרות רוטשילד - והפעם נגד הרפורמה בתכנון ובבנייה, עם מופע רחוב מחאתי, בהשתתפות הזמר אשר כובש בימים אלו את הרדיו ואת הרשתות החברתיות, נועם אקוטונס, בשירו "בלדה לכרישי הנדל"ן" ושירי מחאה נוספים, בליווי נגנים

כלים

בשעה 17:30 אחה"צ יקימו פעילי ארגון מגמה ירוקה רחבת מחאה בשד' רוטשילד בת"א, סמוך לתיאטרון הבימה ובה יוכלו באי המופע לעבור בתחנות, אשר על כל אחת מהן דמותו של שר בממשלת ישראל. בכל תחנה יוכל הציבור לחתום על מכתב הדורש מהשר לקדם את תחום אחריותו- במקום לתמוך ברפורמה בחוק התכנון והבנייה, אשר יש לה השלכות הרסניות על התחבורה, הסביבה, הרווחה, הבריאות, הפערים החברתיים ועוד.

המכתבים יושמו בתוך כף בצידו האחד של מאזניים, כשעל הכף השנייה מונח שק כסף. מעל למאזניים יתלה המסר: מה שוקל יותר: הכסף? או טובת הציבור? המשימה תהיה להפוך את כף המכתבים לכבדה יותר מכף הכסף, באמצעות מכתבים רבים. המכתבים כולם ייאספו ויועברו בהפגנת המשך שתתקיים בקרוב לידי הממשלה.

http://www.youtube.com/watch?v=krDKjehYElk

מארגון מגמה ירוקה נמסר: "הרפורמה בתכנון פוגעת באינטרסים של כל אחד מאיתנו, שכן הניסיון שלה לקדם מערכת תכנון חפוזה יוביל להיווצרותן של תוכניות נדל"ניות בלתי אחראיות, המתעלמות מפרמטרים חשובים בתחום הבריאות, הרווחה, הסביבה, התחבורה ועוד. כל שר בממשלת ישראל חייב להתנגד לרפורמה במתכונתה הנוכחית, בשל פגיעתה בתחום עליו משרדו אחראי.

מאבק הדיור שהחל בקיץ האחרון כלל גם התנגדות ציבורית חזקה לחוק הוד"לים, ועתה מחדש הציבור את מחאתו גם כנגד הרפורמה בתכנון, שהיא ה'אח הגדול והמכוער' של חוק הוד"לים. למרות מחאת הדיור, הרפורמה המוצעת מהווה מערכת תכנון לעשירים בלבד ואינה כוללת דיור בר השגה, היא מצמצמת את השפעת החברה האזרחית בתוך וועדות התכנון ואישורה מהווה פגיעה אנושה בצדק החברתי.

אל לשרי ממשלת ישראל לעצום את עיניהם נוכח ההתנגדות הציבורית ועליהם לפעול לחזק את מערכת התכנון בישראל כך שתהיה דמוקרטית והוגנת. "