ברוח המחאה הארצית למען צדק חברתי, מטה המאבק של שכונות דרום תל אביב יוצא לפעילות נוספת - נגד התחנה המרכזית בת"א. הפעילים החברתיים יקיפו את התחנה המרכזית בת"א בשרשרת אנושית, ויעשו סביבה 7 הקפות

"התחנה המרכזית היא אם כל המפגעים – מפגע תחבורתי, בריאותי, סביבתי, בטיחותי וחברתי – אשר מנציח את מעמדו הנחות של דרום תל אביב ואת אטימות העירייה לצרכי התושבים. זוהי ההזדמנות של תושבי השכונות השונות בדרום להתאחד סביב מאבק משותף." אומרים מארגני השרשרת האנושית.

התחנה החדשה היא סיפור נוסף של הפרטה: היא הוקמה בידי יזם פרטי, וגם היום היא בבעלות יזם פרטי.

"את כל הרעות החולות שהן תוצר לוואי של מיקום התחנה, המרכזת את כל תחבורת המדינה, בלב שכונות מגורים, הנחיתו עלינו, תושבי דרום העיר, כי אנחנו אנשים שקופים בעיניהם". אומרת עמליה סיטון, פעילה חברתית, תושבת שכונת שפירא הסמוכה לתחנה המרכזית.

סיטון מוסיפה: "התחנה המרכזית החדשה מסמלת את כל מה שהעירייה והמדינה מעדיפות לזרוק אל החצר האחורית ושוכחת שאותה חצר אחורית היא בעצם הבית שלנו וברוח גל המחאה הנוכחי גם אנחנו תושבי השכונות יוצאים למלחמה על הבית!"

תושבי שכונות דרום ת"א ידרשו בהפגנה את שינוי הייעוד של המתחם והפיכתו לאזור בו יוקמו דירות דיור ציבורי, מכוני גמילה, מרכז תרבות, פארק ירוק או ותיכון עיוני.

בנוסף הם דורשים כי התחבורה הציבורית הבין-עירונית תרוכז במסופים קטנים יותר בשולי העיר, בדרום וגם בצפון, כי בשום מקום אחר בעולם לא מנסים לרכז את כל התחבורה הציבורית לתוך נקודה אחת, ועוד בלב שכונת מגורים.

במייל שהופץ בין פעילי המחאה החברתית נכתב:"מחר, 1.9.11, בשעה 20:00 נקיף את התחנה המרכזית החדשה בשרשרת אנושית ונעשה שבע הקפות! תקדימים תנ"כיים מוכיחים שזה עובד :-)

נפגשים בשעה 19:30 בגינת לוינסקי, ומתפרסים ברחובות הראשיים - רח' לוינסקי, שד' הר ציון, רח' צמח דוד ורח' סלמה

יצטרפו אלינו ארגון חיים וסביבה, החברה להגנת הטבע, קהילת ת"א של החברה להגנת הטבע, אדם טבע ודין, א.ס.ף (ארגון סיוע לפליטים), המוקד לסיוע לעובדים זרים, קו לעובד, תנועת דרור ישראל וחניכי הנוע"ל מאזור המרכז, איגוד המוניות, רופאים למען זכויות אדם, הקואליציה לבריאות הציבור, נציגי המאהלים בת"א ומרחבי הארץ, נציגי שכונות דרום העיר ופעילים חברתיים"