כלים

חמש שנים לאחר שזכתה בציון לשבח בפסטיבל עכו 2006, חוזרת נעה דר לביקור מחודש עם היצירה פורצת הדרך - "טטריס"

"טטריס" הוא שיתוף פעולה בין האמנית הפלאסטית נטי שמיע-עפר לבין הכוריאוגרפית נעה דר שהוליד אובייקט ארכיטקטוני ייחודי היוצר עולם מחורר וחדיר, דרכו מגיח הקהל אל מרחב ההתרחשות התנועתית.

הצופים עומדים מתחת למשטח הבמה בשעה שראשיהם מגיחים מעליו, מתוך חורים בבמה. כך, ללא תיחום ברור של החלל המפריד בין המופיע לצופה, יוצאים הרקדנים והקהל למסע משותף, בו הם משפיעים אלה על אלה.

הרקדנים נכנסים ויוצאים דרך פתחי הבמה, נעים בין, מתחת ומעל המתבוננים בהם, נוגעים ולא נוגעים בצופים. הצופים הופכים שותפים דינאמיים ליצירה, בשעה שהם חשופים לקרבה המעוררת תחושות מעורבות של סכנה והתרגשות. התוצאה היא יצירה מרהיבה, מרתקת ומאתגרת השוברת את כל החוקים המוכרים של מופע בימתי ומציעה אפשרות חדשה.

עתה, אחרי שהופיע בארצות שונות, זכה לשבחים רבים ולחשיפה בינלאומית רחבה, חוזר "טטריס" לביתו הטבעי - הסטודיו של קבוצת המחול נעה דר. 10 מופעים בשבוע אחד מרוכז. "טטריס" הוא חוויה חד פעמית שכל חובב אומנות פלסטית כמו גם אומנויות במה, לא יכול להרשות לעצמו לפספס.

10 מופעים בשבוע אחד: 19,20,21,22,24 לספטמבר, בשעות 20:00 & 22:00

כרטיסים: 03-6954440. מחיר כרטיס: 130 – 160 ₪.

מופעי "טטריס" בסטודיו נעה דר: רחוב קפלן 6, ת"א. הכניסה מהחניון בלסקוב 13.

בכל מופע 69 צופים בלבד.

יוצרות: נעה דר ונטי שמיע-עפר | רקדנים – יוצרים מקבוצת מחול נעה דר:אלדד בן ששון, עירד מצליח, נחשון שטיין, שני בן חיים, קוראלי לאדאם, מאיה ברינר |

מוסיקה מקורית: אורי פרוסט\ עיצוב תאורה: אסי גוטסמן \ עיצוב תלבושות: לימור טל \ ייצור החלל: גידי מור

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS