יו"ר המועצה הציונית ויו"ר הועדה לענייני התיישבות בהסתדרות הציונית מר יגאל ביבי שלח מכתב תמיכה לראש הממשלה בנימין נתניהו המתעתד לצאת בימים הקרובים לעצרת האו"ם. המכתב נועד לחזק את ידיו לרגל נאומו ומדגיש כי החזרה לגבולות 67 אינה ישימה. במכתב ציין יגאל ביבי כי יש לאפשר לחטיבה להתיישבות לבנות ביו"ש

ערב יציאתו של ראש הממשלה לעצרת האו"ם, קיבל נתניהו מכתב תמיכה מיו"ר המועצה הציונית ויו"ר הועד לענייני התיישבות בהסתדרות הציונית מר יגאל ביבי. במכתב חיזק יגאל ביבי את ידיו של ראש הממשלה ואיחל לו ולשרים הצלחה בעצרת האו"ם.

יגאל ביבי הדגיש במכתבו כי קבלת החלטה של חזרה לגבולות 67 וביצוע של הדבר למעשה "יגרום לניצחון וכיבוש ארץ ישראל בלי מלחמה ובלי מאמץ". למכתב צורפו נתונים גיאוגרפים לפיהם במידה ונחזור לגבולות 67, אפילו במצב של חילופי שטחים, ייווצר מצב בו הערבים יחזיקו בין הים לירדן ב – 9,000 קמ"ר בעוד שהיהודים יחזיקו ב – 6,000 קמ"ר. לכן גם מי שמאמין בחלוקת ארץ ישראל צריך לקחת בחשבון שלפחות שליש משטחי יהודה ושומרון חייב להישאר בידי מדינת ישראל.

יגאל ביבי ציין במכתבו כי לאחר ביצוע ההתנתקות הוקמה ברצועת עזה מדינה פלשתינאית חמסית אירנית וכי חזרה לגבולות 67 ביהודה ושומרון עלולה להביא להקמת מדינה חמסית נוספת. "ברור שאם ניתן לאבו מאזן את מבוקשו הוא יקבל מדינה נוספת ביהודה ושומרון. אני צופה שתוך חודש ימים הוא ואנשיו יגורשו מהשלטון ואנו במו ידינו נבנה מדינה חמסית בלב ישראל".

בנוסף סיפר יגאל ביבי כי לחטיבה להתיישבות יש רצון עז לפעול אך היא נתקלת בבירוקרטיות רבות ועל כן הוא מבקש לתת סמכויות לחטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית ולאפשר לה לפעול בלי כל הבירוקרטיות. "החטיבה להתיישבות הערבית פועלת בשנים האחרונות ללא בירוקרטיות וכובשת כל חלקה טובה ולעומתם בשנים האחרונות ידי המתיישבים היהודיים כבולות ואין מתבצעת בנייה רצינית".

את מכתבו חתם יגאל ביבי במילות ברכה ואיחל שוב הצלחה רבה לנתניהו ולשרים בעצרת האו"ם.