כתרים לשיניים הם תוספות של חומר מלאכותי שנועד "להשלים" את השן. הכתר עשוי חומרים שונים, ביניהם חרסינה או זירקוניה, המשווים לא רק פתרון פונקציונאלי מלא (למשל ללעיסה או לחיתוך). ניתן כיום לבצע כתרים לשיניים מחומרים שונים, ביניהם מתכת, חרסינה, וזירקוניה - היא החומר הקרוי זירקוניום, המספק פתרון אסתטי המועדף כאשר הכתר ממוקם בשיניים הקדמיות.

קרא עוד...

מרפאת שיניים בעפולה

תקופת הקיץ הינה זמן נהדר עבור טיולים משפחתיים, אטרקציות מאתגרות והתרוצצות של הילדים. זוהי העת המושלמת לביקור שבועי בבריכה, טיול מפנק בפארק, זמן איכות בקניון ונסיעות לחו"ל. אך הזמן בחוץ טומן בחובו גם סיכונים הנלווים לו, ככל שהבילוי אתגרי יותר כך עולה הסיכון לנפילות, פגיעות ופציעות שיצריכו טיפול בחלל הפה, כאן ועכשיו. אז האם אתם ערוכים לכל מקרה? האם בידיכם ערכת עזרה ראשונה? האם בידיכם רשימת רופאי השיניים שיתנו מענה ראשוני בזמן חירום?

קרא עוד...

הרפואה המודרנית בתחום אסתטיקת השיניים מאפשרת לנו להיראות במיטבנו, להציג פנים יפות עם חיוך מושלם בפה מלא שיניים לבנות ויפות ממש כמו של כוכבי הוליווד. בחלוף השנים, השיניים בפינו נוטות להכתים ולהצהיב, אם זה בשל מחלות שיניים שונות, שתייה מרובה של קפאין (קפה), כתמי עישון וכו'.

קרא עוד...

טיפול בבעיות לסת

כאבים באזור הלסת יכולים לבוא לידי ביטוי בעת אכילה או דיבור ולהוביל לכאבי ראש וצוואר, לרעשים באוזניים, לשחיקה של השיניים ועוד. לכאב יכולות להתלוות מגבלות בפתיחת הפה, באכילה ובתנועת הראש והצוואר. כדי לטפל בכאב יש לפעול במספר שלבים.

קרא עוד...

הקטנת חזה

נשים רבות מעוניינות לעבור ניתוח להקטנת חזה למטרות רפואיות לא רק אסתטיות. חזה גדול יכול להיות נטל קשה מאוד על האישה. הוא מכביד על ההליכה שלה ומשפיע על היציבות של הגב, מה שיכול לגרום לכאבי גב ולכאבים בכתפיים או לשפשפת באיזור שבו השד מתקפל.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

במקום מנתח פלסטי - דווקא רופא השיניים הוא הפתרון לקמטים יישור קמטים, מתיחת פנים ומראה צעיר ורענן הם לא נחלתם של עולמות הקוסמטיקה והאסתטיקה בלבד. לא פעם דווקא רופא השיניים הוא הפתרון האולטימטיבי. מופתעים? לא כשתראו את התוצאות שמחזירות את הגלגל עשר שנים לאחור. מאת: ד"ר זאב מיידן, מומחה לשיקום הפה ומנהל מכבידנט אסותא ברמת החייל

קרא עוד...

תרופות סבתא להלבנת השיניים? תשכחו מזה. תמונה: אילוסטרציה

שן תחת שן: 8 מיתוסים שהשיניים שלכם צריכות לדעת - צחצוח לא נכון, התנהגות שהשתרשה מתוך הרגל ואין ספור תרופות סבתא שהבטיחו לכם שיניים לבנות ונוצצות. הגיע הזמן להכיר את הטעויות שעלולות לעלות לכם ביוקר ולמנוע מכם את החיוך המושלם - מאת: ד"ר יגאל סביון, מומחה לשיקום הפה ורופא ראשי במכבידנט

קרא עוד...

קרדיט: יח"צ

רבים הרימו גבה נוכח הקריאה של שר הבריאות לפני מספר שבועות שלא לאכול סופגניות בחג החנוכה. על אף שהתרגלנו לשפה החלוצית של השר בכל הקשור לשמירה על אורח חיים בריא, האמירה הזאת יוצאת דופן בייחוד בקונטקסט של חגי ישראל והמסורת הכל כך מושרשת בקרבנו.

קרא עוד...