בר מים

מים הם מקור החיים, חיוניים כמו אוויר, ברורים מאליהם כמו זריחת השמש ושקיעתה. קשה לנו להידרש אל המים כאל משאב בלתי זמין, אבל לא תמיד המים שזמינים לנו ראויים לשתייה, ודאי לא בטמפרטורה הרצויה – במיוחד בימי קיץ חמים. לא תמיד יש לנו אפשרות לוודא כי המים אכן ראויים לשתייה. לא אחת מקורם עלום.

קרא עוד...

שין ספלינט - פציעת ספורט בקרב רצים

האם גם אתם נמנים על הספורטאים שחווים כאב בעת פעילות גופנית מאומצת? האם עצם השוק שלכם זועקת לעזרה בעת ריצה? אז ממש בדומה לשברי מאמץ כנראה שגם אתם מאמצים את גופכם יתר על המידה, ללא הכנה מתאימה וללא סרגל מאמצים.

קרא עוד...

טיפול בפצעי לחץ

פצעי לחץ נוצרים באזורים מסוימים בגוף כאשר אדם נמצא במרבית הזמן בשכיבה ובישיבה ללא תזוזה. הרקמות הנמצאות תחת האזור הנתון ללחץ ניזוקות כתוצאה מלחץ שמגיע משני כיוונים. האחד הוא  מכיוון המשטח הקשה עליו שוכבים או יושבים והשני מבליטות עצם באותו אזור.

קרא עוד...

כתרים לשיניים הם תוספות של חומר מלאכותי שנועד "להשלים" את השן. הכתר עשוי חומרים שונים, ביניהם חרסינה או זירקוניה, המשווים לא רק פתרון פונקציונאלי מלא (למשל ללעיסה או לחיתוך). ניתן כיום לבצע כתרים לשיניים מחומרים שונים, ביניהם מתכת, חרסינה, וזירקוניה - היא החומר הקרוי זירקוניום, המספק פתרון אסתטי המועדף כאשר הכתר ממוקם בשיניים הקדמיות.

קרא עוד...

מרפאת שיניים בעפולה

תקופת הקיץ הינה זמן נהדר עבור טיולים משפחתיים, אטרקציות מאתגרות והתרוצצות של הילדים. זוהי העת המושלמת לביקור שבועי בבריכה, טיול מפנק בפארק, זמן איכות בקניון ונסיעות לחו"ל. אך הזמן בחוץ טומן בחובו גם סיכונים הנלווים לו, ככל שהבילוי אתגרי יותר כך עולה הסיכון לנפילות, פגיעות ופציעות שיצריכו טיפול בחלל הפה, כאן ועכשיו. אז האם אתם ערוכים לכל מקרה? האם בידיכם ערכת עזרה ראשונה? האם בידיכם רשימת רופאי השיניים שיתנו מענה ראשוני בזמן חירום?

קרא עוד...

הרפואה המודרנית בתחום אסתטיקת השיניים מאפשרת לנו להיראות במיטבנו, להציג פנים יפות עם חיוך מושלם בפה מלא שיניים לבנות ויפות ממש כמו של כוכבי הוליווד. בחלוף השנים, השיניים בפינו נוטות להכתים ולהצהיב, אם זה בשל מחלות שיניים שונות, שתייה מרובה של קפאין (קפה), כתמי עישון וכו'.

קרא עוד...

טיפול בבעיות לסת

כאבים באזור הלסת יכולים לבוא לידי ביטוי בעת אכילה או דיבור ולהוביל לכאבי ראש וצוואר, לרעשים באוזניים, לשחיקה של השיניים ועוד. לכאב יכולות להתלוות מגבלות בפתיחת הפה, באכילה ובתנועת הראש והצוואר. כדי לטפל בכאב יש לפעול במספר שלבים.

קרא עוד...