במידה וזיהיתם בגופכם סימן העלול להוות תסמין ללקייתכם במחלת עור זיהומית מסוג פטרת ציפורניים, דעו כי אינכם לבדכם בשום צורה. פטרת הציפורניים היא זיהום אשר למעלה מעשירית מאוכלוסיית העולם לוקה בו. במאמר זה תוכלו למצוא מידע רב אודות פטרת הציפורניים הידועה לשמצה בתקווה שתוכלו למצוא תקווה לטיפול טוב בה, ולהסיר דאגותיכם בנושא.

קרא עוד...

אילמות סלקטיבית מוגדרת כחוסר יכולת עקבית לדבר במצבים חברתיים מסוימים ונובעת לרוב מחרדה לדבר בנוכחות אנשים שאתם הילד אינו מרגיש בטוח. ילדים עם אילמות סלקטיבית יכולים להיות דברנים במצבים בהם הם מרגישים בטוחים ולא לדבר כלל במצבים חברתיים אחרים. אבחנה של אילמות סלקטיבית ניתנת כאשר לא מדובר במצב זמני אלא במצב שנמשך לפחות חודש ימים ופוגע בתפקוד של הילד ובהתנהלות היומיומית של המשפחה. האבחנה לא תינתן כאשר ילד אינו מכיר את שפת המקום (הגירה למדינה אחרת); אם קיימות הפרעות תקשורת על רקע אורגני או נוירולוגי- למשל, אוטיזם, פגיעה אורגנית שגורמת לבעיה שפתית.

קרא עוד...

קטרקט היא אחת ממחלות העיניים הנפוצות והשכיחות ביותר בקרב האוכלוסייה המבוגרת ברחבי העולם. מחלה זה מתפרצת בשל סיבות שונות שהעיקרית שביניהן הינה סיבת הגיל הכרונולוגי. כיום, כ-10 אחוזים מכלל אוכלוסיית העולם בגילאי 50 עד 60, מתמודדים עם מחלת הקטרקט, כאשר שכיחות המחלה עולה ככל שהגיל הכרונולוגי עולה. יחד עם זאת ישנן סיבות נוספות להתפרצותה של מחלת הקטרקט כגון: תורשה, חשיפה לרעלים, מחלות עיניים נוספות והימצאותן של מחלות שונות כגון: אי ספיקת כליות, סוכרת, מחלות עור ועוד.

קרא עוד...

בר מים

מים הם מקור החיים, חיוניים כמו אוויר, ברורים מאליהם כמו זריחת השמש ושקיעתה. קשה לנו להידרש אל המים כאל משאב בלתי זמין, אבל לא תמיד המים שזמינים לנו ראויים לשתייה, ודאי לא בטמפרטורה הרצויה – במיוחד בימי קיץ חמים. לא תמיד יש לנו אפשרות לוודא כי המים אכן ראויים לשתייה. לא אחת מקורם עלום.

קרא עוד...

שין ספלינט - פציעת ספורט בקרב רצים

האם גם אתם נמנים על הספורטאים שחווים כאב בעת פעילות גופנית מאומצת? האם עצם השוק שלכם זועקת לעזרה בעת ריצה? אז ממש בדומה לשברי מאמץ כנראה שגם אתם מאמצים את גופכם יתר על המידה, ללא הכנה מתאימה וללא סרגל מאמצים.

קרא עוד...

טיפול בפצעי לחץ

פצעי לחץ נוצרים באזורים מסוימים בגוף כאשר אדם נמצא במרבית הזמן בשכיבה ובישיבה ללא תזוזה. הרקמות הנמצאות תחת האזור הנתון ללחץ ניזוקות כתוצאה מלחץ שמגיע משני כיוונים. האחד הוא  מכיוון המשטח הקשה עליו שוכבים או יושבים והשני מבליטות עצם באותו אזור.

קרא עוד...

כתרים לשיניים הם תוספות של חומר מלאכותי שנועד "להשלים" את השן. הכתר עשוי חומרים שונים, ביניהם חרסינה או זירקוניה, המשווים לא רק פתרון פונקציונאלי מלא (למשל ללעיסה או לחיתוך). ניתן כיום לבצע כתרים לשיניים מחומרים שונים, ביניהם מתכת, חרסינה, וזירקוניה - היא החומר הקרוי זירקוניום, המספק פתרון אסתטי המועדף כאשר הכתר ממוקם בשיניים הקדמיות.

קרא עוד...

עדכונים אחרונים

תביעות סיעוד

חדשות הבריאות